Otwórz/zamknij mapę strony

Miniatura artykułuW związku z utrzymujacą się dużą liczbą zakażeń oraz pojawieniem się nowej mutacji wirusa powodującego covid-19 marszałek Władysław Ortyl po raz kolejny zaapelował o udział w szczepieniach. Podczas dzisiejszej sesji sejmiku wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie. Jego treść publikujemy poniżej

 

 

Miniatura artykułuWojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego otrzymała trzy nowe ambulanse. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z POIiŚ, z budżetu wojewody podkarpackiego oraz dzięki wsparciu Miasta Rzeszów.

Miniatura artykułuJak skutecznie informować i walczyć z fakenews'ami w przestrzeni publicznej w odniesieniu do COVID-19 oraz szczepionek? Jakie są powikłania po koronawirusie? Skąd się bierze niska wyszczepialność w niektórych regionach? To tylko część tematów konferencji naukowej poświęconej pandemii i szczepieniom przeciwko COVID-19, która została zorganizowana w Rzeszowie.

INFORMACJE O EUROPEJSKIM DNIU WIEDZY O ANTYBIOTYKACH

W dniu 18 listopada w krajach Unii Europejskich, już po raz czternasty obchodzimy Europejski Dzień Wiedzy Antybiotykach (EAAD, ang. European Antibiotic Awareness Day), który został ustanowiony w 2008 roku przez Komisję Europejską na wniosek Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC ang. European Centre for Disease Prevention and Control).

Miniatura artykułu„645 lat istnienia miasta to prawie sześć i pół wieku działalności wielu pokoleń Polaków na rzecz lokalnej społeczności. To przepiękna i bogata historia, która jest integralną częścią historii naszego kraju i jego dziedzictwa” – mówił marszałek Władysław Ortyl, podczas jubileuszowych obchodów w Rymanowie.

Miniatura artykułu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego