Otwórz/zamknij mapę strony

Jak się zaszczepić przeciwko COVID-19?

Załatw sprawę bez wychodzenia z domu. Lista niezbędnych telefonów i adresów e-mail do załatwienia spraw urzędowych.

rdn-radioSzybki dojazd do Warszawy jest priorytetem dla władz samorządowych Podkarpacia. Zarząd województwa podkarpackiego musi wybrać, która z inwestycji kolejowych będzie realizowana w ramach programu Rozwój Polski Wschodniej.

Jak mówi marszałek Władysław Ortyl, najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem jest wybór remontu fragmentu linii L-25 na odcinku Wola Baranowska-Ocice-Sandomierz. Plany dotyczą też linii kolejowej w kierunku Mielca. - Planujemy wyremontować odcinek linii L-25 od Ocic do Sandomierza. W tej kwestii będziemy współpracować z woj. świętokrzyskim i dalszą część remontować będzie właśnie świętokrzyskie. Od Ocic, w drugą stronę chcemy wyremontować fragment L-25 do Woli Baranowskiej. Tam znajduje się jedyne na Podkarpaciu połączenie z linią LHS czyli z tzw. szerokim torem. Były takie koncepcje LHS-u, aby zbudować tam terminal. Jeśli tak się stanie, to jeszcze bardziej uzasadniałoby tę inwestycję. W tym układzie jest też ciąg dalszy linii L-25 w kierunku Mielca i Dębicy. Chcielibyśmy ten fragment ująć w Regionalnym Programie Operacyjnym – mówi marszałek Władysław Ortyl.

W programie Rozwój Polski Wschodniej pojawiły się dodatkowe pieniądze przeznaczone na infrastrukturę kolejową. Na ten cel przeznaczonych będzie ok. 250 milionów euro, które podzielone będą między 5 województw. Nie jest wykluczone, że ta kwota zostanie nieznacznie zwiększona.

eb

Posłuchaj Władysława Ortyla:

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego