layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Wypoczynek aktywny

Długowieczność mieszkańców wyróżnia podkarpackie na tle innych województw Polski. Spowodowane jest to m.in. tutejszym tempem życia, które, na przekór współczesnej cywilizacji jest jakby wolniejsze. Od lat wiedzą o tym turyści i coraz chętniej na wakacje wybierają ciszę podkarpackich lasów. Uciekając od zgiełku miast omijają gwarne tunezyjskie kurorty, czy, skądinąd piękne lecz zazwyczaj tłumnie odwiedzane tatrzańskie doliny i przyjeżdżają właśnie tutaj, by „naładować akumulatory" na cały rok. A też i na dłużej, gdyż magia regionu jest tego rodzaju, że wraz z aktywnym wypoczynkiem odkrywa się jego przyrodnicze i kulturowe tajemnice. A cóż może być zdrowszego dla duszy i ciała współczesnego „zabieganego człowieka"?

Poniżej przedstawiamy publikację, która jest próbą przedstawienia ludzi i miejsc pozwalających poznać turystyczne walory województwa podkarpackiego właśnie w zakresie turystyki aktywnej.

Prezentuje ona zarówno jej formy, jak też dostarcza informacji o ofercie poszczególnych biur i instytucji. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie: od propozycji relaksujących spacerów (nordic walking) po ekstremalne zjazdy na rowerach trasami wyciągów narciarskich (downhill).

Różnorodność geograficzna województwa, regionu z górami na południu (Bieszczady, Beskid Niski) i równinami Kotliny Sandomierskiej na północy zapewnia, że oferta ta jest różnorodna, jak mozaika jego kulturowego krajobrazu. Tutaj przecież oglądać można zarówno synagogi, jak i stare kościoły czy łemkowskie cerkwie. O niektórych tego rodzaju atrakcjach informujemy w folderze – szczególnie w ofertach na weekend stanowiących integralną część każdego rozdziału.

Inne tajemnice odkryjecie już Państwo sami na miejscu, do czego serdecznie zapraszamy.

Starożytni wierzyli, że równowaga 4 kosmicznych żywiołów jest gwarantem trwałości świata. I jeżeli nawet dzisiaj ktoś w to wątpi, to niezaprzeczalnym faktem jest, że duchowo-fizyczną równowagę odzyskacie Państwo korzystając z naszej oferty turystyki aktywnej prezentowanej właśnie w ramach 4 żywiołów.

4 zywioly 100

 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń