layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku

lezajsk organyLEŻAJSK: MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ. Kolejny raz zapraszamy do Leżajska – naszego uroczego miasteczka nad Sanem miłośników muzyki klasycznej. Okazją ku temu jest kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Głównym celem Festiwalu jest promowanie i wspieranie twórczości artystycznej oraz popularyzacja muzyki organowej i kameralnej znanych kompozytorów.

Leżajski Festiwal wpisany jest na stałe w kalendarz imprez kulturalnych zarówno regionu jak i całego kraju. Koncerty odbywają się w poniedziałki w ciągu trzech miesięcy (czerwiec, lipiec, sierpień) w Bazylice OO. Bernardynów na znajdujących się tam bezcennych organach. Organy wraz z Bazyliką i Klasztorem zostały wpisane przez Prezydenta RP na listę Narodowych Pomników Historii. Muzyka, która rozbrzmiewa w tym zabytkowym i niepowtarzalnym miejscu przypomina nam o wspólnej odpowiedzialności za dziedzictwo, jakie pozostawili nam przodkowie i o możliwościach, jakie niesie jego wykorzystanie dla dobra naszej społeczności. Koncerty gromadzą rzesze miłośników różnych gatunków muzyki - nie tylko poważnej. Corocznie organizatorzy zapraszają światowej sławy muzyków prezentujących najwyższy poziom artystyczny.

Szczegółowy program na stronie: http://www.festiwal.lezajsk.pl/