U Kotuli na zapiecku - Tradycyjne Podkarpackie Kolędowanie

glogow kotuli

TRADYCYJNE PODKARPACKIE KOLĘDOWANIE. Zespół Muzyki Dawnej i Tradycyjnej Vox Angeli zaprasza do wspólnego kolędowania. W programie kolędy życzące, szczodracze, winszujące, gospodarskie czy pasterskie. Zespół usłyszymy m.in. w Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie.

- Jak tam kolędowanie? Nazbieraliście już dużo szczodroków? - pyta Barbara Bator z Zespołu Muzyki Dawnej i Tradycyjnej Vox Angeli. - Zapraszamy na wspólne kolędowanie "U Kotuli na zapiecku". Zaśpiewamy i zagramy kolędy ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie odnalezione przez samego Franciszka Kotulę. Kolędy na Boże Narodzenie, życzące, szczodracze, winszujące, gospodarskie, pasterskie oraz śpiewy kolędnicze. Z radością, z humorem i z przytupem do tańca – wylicza pieśniarka, dziękując Muzeum Etnograficznemu w Rzeszowie za udostępnienie cudownego repertuaru.

Uczestnicy tegorocznych spotkań kolędniczych otrzymają nowy „Niezbędnik Kolędnika” (XII), dzięki czemu będą mogli czerpać radość ze wspólnego śpiewania. Na wszystkich czeka też nowa, premierowa płyta – z zapisem kolęd w wykonaniu zespołu.

Tegorocznej edycji imprezy towarzyszy obraz „Zapiecek” pędzla Elżbiety Stanisławczyk - EllisArt, który można zobaczyć na plakatach i okładkach.

KALENDARZ
Styczeń

Niedziela, 12 stycznia, od godz. 15:00
Tradycyjne Podkarpackie Kolędowanie, Gminny Wieczór Kolęd - MGDK im. F. Kotuli w Głogowie Małopolskim. Wstęp wolny.

Niedziela, 19 stycznia, godz. 18:00
Tradycyjne Podkarpackie Kolędowanie, Muzeum Opowieści w Rozalinie. Bilety na stronie organizatora.

Sobota, 25 stycznia, godz. 16:00
Tradycyjne Podkarpackie Kolędowanie, Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie. Wstęp wolny

Luty

Sobota, 1 lutego, godz. 18:00
Tradycyjne Podkarpackie Kolędowanie, Pracownia Ceramiki i Rękodzieła BYĆ. Wstęp wolny

Niedziela, 2 lutego, godz. 16:00
Tradycyjne Podkarpackie Kolędowanie, Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie. Finisaż wystawy szopek ze zbiorów muzealnych. Wstęp wolny.