layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Alaska daleko… PODKARPACKIE tuż, tuż”

aIMG 5284ALASKA DALEKO... PODKARPACKIE TUŻ, TUŻ". W dniach od 27 lutego do 1 marca 2015 r. w Baszni Dolnej k. Lubaczowa miała miejsce trzecia i zarazem ostatnia odsłona akcji promującej turystykę aktywną „Alaska daleko... PODKARPACKIE tuż, tuż".

Impreza odbyła się na terenie „Kresowej Osady", skąd grupy turystów powędrowała w pobliskie lasy w poszukiwaniu skarbów (geocaching) lub na rajd z psami (dogtrekking). Nieco później w ślad za nimi wyruszyli ci, którzy chcieli spróbować swoich sił w nordic walking. Wcześniej, bowiem, na miejscu ćwiczyli pod okiem Dawida Radziejewskiego, dwukrotnego wicemistrza świata w tej dyscyplinie. Przez kolejne dni imprezy odbywały się także turnieje piłki nożnej w wersji bumper ball. Ubrani w przeźroczyste kule piłkarze stworzyli widowisko ciekawe nie tylko dla nich ale także dla kibiców, którzy zebrali się licznie, by obserwować te niecodzienne rozgrywki. W „Kresowej Osadzie" nie zabrakło także psów husky. Jednak z powodu braku śniegu zaprzęgano je do specjalnych na takie warunki wózków. Przejażdżki psimi zaprzęgami cieszyły się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród dzieci, które także licznie wzięły udział w przygotowanych dla nich zawodach (canicross). Ważną częścią wydarzenia w Baszni Dolnej było wręczenie pucharu zwycięzcy Wyścigu Psich Zaprzęgów na Średnim Dystansie „O Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego" i zarazem zwycięzcy Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Po biegach w Bystrem (wyścigi „W Krainie Żubra, 25-27 stycznia) oraz w Lutowiskach (wyścigi „W Krainie Wilka", 13-15 lutego) najszybszym okazał się zaprzęg Grzegorza Burzyńskiego z klubu „Travois" z Katowic. Puchar oraz dyplom zwycięzcy wręczył marszałek Lucjan Kuźniar.

Autorami atrakcji dla gości „Kresowej Osady" było także Nadleśnictwo Lubaczów oraz Gmina Lubaczów. Składały się na nie m.in. liczne konkurencje sprawnościowe i konkursy leśne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci oraz na bieżąco przygotowywane na ognisku dania kuchni kresowej i myśliwskiej. Całość imprezy z właściwym sobie humorem poprowadził aktor telewizyjny i teatralny Stanisław Jaskułka.

.Kalendarz wydarzeń

Wrzesień 2020
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4