layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Krosno: Spotkanie promocyjne katalogu w BWA

krosno warhol

Zapraszamy na wydarzenia towarzyszące Wystawie „Andy Warhol’s life and death”.

Miejsce wydarzeń: Biuro Wystaw Artystycznych, Krosno ul. Portiusa 4.

09 października (piątek) godz. 17:00 – spotkanie promocyjne katalogu, z wirtualnym udziałem twórców wystawy i autorów tekstów do katalogu.

09 – 11 października (piątek-niedziela) – Akcja „Screen Tests – Twarze Krosna”
"Screen Test" to seria prawie 500 krótkich, eksperymentalnych filmów Andy’ego Warhola, prezentujących wizerunki znanych i nieznanych osób, które odwiedzały go w pracowni The Factory. Każdy z filmów przedstawia w zwolnionym tempie twarz osoby, która przez kilka minut wpatruje się w obiektyw kamery. Daje to wrażenie sennego, prawie nieruchomego portretu, ukazującego osobowość przez spojrzenie. W Akcji "Screen Tests - Twarze Krosna" posłużymy się tą metodą twórczą, by stworzyć osobliwy portret miasta, poprzez wizerunki jego mieszkańców. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji - odwiedzenia Pracowni artystycznej w BWA Krosno i nagraniu z naszą pomocą swojego portretu. Film zostanie wyświetlony na fasadzie BWA Krosno podczas finisażu wystawy.

15 października (czwartek) godz. 17:00 – oprowadzanie po wystawie z komentarzem – prowadzenie K. Solińska, edukator historii sztuki BWA Krosno, koordynator wystawy.
W czasie zwiedzania można będzie poznać genezę i szerszy kontekst, nie tylko prezentowanych na wystawie eksponatów, ale też samej wystawy – jako wizualnej opowieści o życiu i śmierci Andy Warhola.

24 października (sobota) godz. 10:00 – warsztaty rodzinne „A tusz, widelec”

W czasie warsztatów plastycznych będzie można poznać technikę zwaną „blotted line”, stosowaną przez Andy Warhola w jego odręcznych pracach, głównie ilustracjach do czasopism i książek - ze szczególnym uwzględnieniem rysunków do książki kucharskiej ilustrowanej przez Andy Warhola, której oryginalny egzemplarz - pochodzący ze zbiorów Pana Zbigniewa Oprządka - będzie prezentowany w czasie warsztatów. Warsztaty będą okazją do stworzenia własnych ilustracji w formie odbitek z tuszu wykonanych techniką „blotted line”. Zapraszamy uczestników bez ograniczeń wiekowych.

Bilet warsztatowy: 5 zł/os.

31 października (sobota) – finisaż wystawy

godz. 17:00 – „Ostatnia wieczerza Andy Warhola” - prelekcja połączona z oprowadzaniem po wystawie – prowadzenie: K. Solińska, edukator historii sztuki BWA Krosno, koordynator wystawy.

„Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci czy Andy Warhola – które z dzieł jest pop-ularniejsze, bardziej nasycone symboliką, albo też ważniejsze w historii sztuki? Zapraszamy do zbadania fenomenu pop-artu szkiełkiem i okiem: poprzez pryzmat historii sztuki - podczas prelekcji, oraz naocznie - zwiedzając wystawę, i oglądając z bliska „Ostatnią wieczerzę” Andy Warhola.

godz. 18:00 - pokaz „Screen Tests – Twarze Krosna” na elewacji budynku BWA

Miejsce Biuro Wystaw Artystycznych ul. Wojciecha Roberta Portiusa 4 38-400 Krosno

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń