layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Lesko: ,,Jedno życie leskie - dziejowe szelesty miasta"
lesko wystawa
 
Od niedzieli 4 października w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesku każdy odwiedzający będzie mógł podziwiać teatralizowaną wystawię historyczną ukazującą 550 lat miasta Leska.

„Jedno życie leskie – dziejowe szelesty miasta” to historyczna wystawa o Lesku, na którą miasto czekało całe lata, a doczekało się  się jej w roku rozpoczynającym 550-lecie istnienia miasta Leska.

Już od najbliższej niedzieli 4 października każdy będzie mógł przeżyć teatralizowaną lekcję historii na poddaszu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na zwiedzających czekać będzie niezwykłe połączenie muzyki, światła, mroku, cieni i historycznych eksponatów leskich skomponowanych w jedność przez Jarosława Figurę - wybitnego aktora, reżysera i scenografa z Lublina. Będzie to przestrzeń pełna plastyki, dźwięku oraz działań interaktywnych z udziałem zwiedzających. Wernisaż wyróżni się dodatkowo działaniami teatralnymi, a całość z pewnością uruchomi  wyobraźnię odbiorcy przenosząc go w świat przodków tworzących Lesko.
Pamięć o wielkich leszczanach i historii Leska znajdzie nareszcie na stałe swoje miejsce, do którego zaproszeni są nie tylko mieszkańcy, ale także odwiedzający miasto turyści.
Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w soboty od 10.00 do 14.00.

Miejsce Lesko

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń