layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Sędziszów Małopolski: Wojewódzki Konkurs „Ludowe obrzędy i zwyczaje”

sedziszow konkurs

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim oraz Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie serdecznie zapraszają Zespoły Obrzędowe z województwa podkarpackiego do wzięcia udziału w 32 Wojewódzkim Konkursie „Ludowe obrzędy i zwyczaje”, który odbędzie się w dniach 3-4 października 2020r. od godz.10.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim.

Jego głównym celem jest ochrona i popularyzacja tradycyjnego folkloru, a w szczególności autentycznych obrzędów i zwyczajów. Nasza placówka po raz piąty będzie gościć uczestników konkursu, którego głównym organizatorem jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. 

Wojewódzki Konkurs „Ludowe obrzędy i zwyczaje” to jedna z najstarszych imprez związanych z folklorem na terenie Polski. Organizowany jest od 1987r. Prezentacje konkursowe odbywać się będą w dniach 03-04 października 2020r. (sobota, niedziela) od godziny 10.00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Młp. W ramach konkursu planuje się również zorganizowaniew dniu 9 października 2020r. warsztatów dla kierowników zespołów ludowych, tematem których będzie „Praca nad scenariuszem w teatrach ludowych”.

Konkurs dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 W związku z panującą pandemią COVID-19 konkurs będzie przeprowadzony z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych. Zespoły będą przyjeżdżać na określoną godzinę. Uczestnicy, organizatorzy będą nosić maseczki lub przyłbice, zachowywać odpowiedni dystans i dezynfekować dłonie. 

Do dyspozycji każdy zespół będzie miał osobną garderobę .. Ze względu na ograniczoną liczbę widzów konkurs będzie można oglądać na kanale YouTube Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Młp.

Miejsce Sędziszów Małopolski

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń