layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Gorzyce: upamiętnienie Ułanów

gorzyce wojsko

Uroczystość rozpocznie się mszą świętą, która zostanie odprawiona o godzinnie 18.00 w kościele pw. św. Franciszka Salezego i św. Andrzeja Boboli w Gorzycach.

Po niej na placu przed remizą odbędzie się oficjalna uroczystość, podczas której przy pomniku Św. Floriana zostanie odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa – dedykowana żołnierzom wszystkich formacji kawaleryjskich walczących o wolną i niepodległą Polskę, a w szczególności pochodzącym z gminy Gorzyce i okolicznych miejscowości – ułanom 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich

Inicjatorem upamiętnienia kawalerzystów, którzy walczyli w 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich są przedstawiciele stowarzyszenia „Lanca” oraz wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy. Pomysł uhonorowania ułanów zainicjowali Witold Soból i Józef Turbiarz – wnuczek Stanisława Turbiarza, który służył w jazłowieckim pułku.

Uroczystości przy pomniku rozpoczną się o godz. 19.00. W muzyczno-multimedialnej części artystycznej wystąpią uczestnicy warsztatów muzycznych uczęszczając do Gminnego Ośrodka Kultury oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gorzycach. Swój udział zapowiedzieli kultywujący tradycje kawaleryjskie przedstawiciele 7. Pułku Ułanów Lubelskich, 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich, 24. Pułku Ułanów, 25. Pułku Ułanów Wielkopolskich. Pułki podczas uroczystości wystąpią w formacjach pieszych i konnych.

Do udziału w uroczystościach zapraszamy wszystkich mieszkańców, a w szczególności rodziny ułanów, którzy służyli w 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich. Podczas uroczystości delegacje, jak i mieszkańcy będą mogli złożyć przed tablicą biało-żółte kwiaty oraz znicze.

Miejsce Gorzyce

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń