layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Nowa Dęba: Festiwal muzyki kameralnej i organowej "Margaritae Baroci" - koncert na harfę i skrzypce

nowadeba koncert

W programie:

 • J.Clarke – The Prince of Denmark’s March
 • J.S.Bach/C.P.E.Bach – Sonata g-moll, BWV 1020
 • J.Pachelbel – Kanon D-dur
 • W.Croft – Sarabanda i Ground
 • J.S.Bach – Partita nr.3 (Preludium)
 • G.F.Händel – Sarabanda
 • J.S.Bach – Partita nr.2 (Gigue)
 • C.W.Gluck – Dance of the Blessed Spirits
 • G.F.Händel – Passacaglia
 • J.S.Bach – Aria na strunie G
 • G.Tartini – Sonata g-moll „z diabelskim trylem”Wykonawcy:

Duet Harplino w składzie:

Amelia Tokarska – harfa

Naukę gry na harfie rozpoczęła w wieku siedmiu lat w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Bielsku-Białej w klasie harfy Ewy Jaślar-Walickiej. W 2018 roku ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie w Royal Conservatory of Brussels w klasie harfy prof. Jany Bouskovej, a obecnie kontynuje edukacje na studiach magisterskich w Academy of Performing Arts w Pradze również w klasie harfy prof. Jany Bouskovej. Artystka jest obecnie harfistką Filharmonii Bohuslava Martinu w Zlinie. Bierze udział także w programie Akademie komorní hudby - międzynarodowej Akademii muzyki kameralnej. W latach 2017-18 była harfistką Opery Narodowej w Brnie. Aktualnie jest stypendystką klubu Soroptimist International oraz Stypendium Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Została wybrana przez Komisję World Harp Congres jako jedna z 24 młodych harfistek z całego świata do programu Focus on Youth, w ramach którego wzięła czynny udział w XII Światowym Kongresie Harfowym w Sydney (Australia) w lipcu 2014 roku. Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Amelia uczestniczyła w wielu warsztatach i kursach mistrzowskich prowadzonych przezwybitnych profesorów. Współpracowała również z wieloma orkiestrami, m.in.: Słowacką Filharmonią Narodową, Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, Philharmonische Kammerorchester Berlin, Słowacką Orkiestrą Radiową, Collegium Musicum Summer Orchestra Academy Pommersfelden, Czech Virtuosi Orchestra, Virtuosi brunenses Orchestra, Filharmonią Częstochowską im. B. Hubermana, Morawsko-śląską Operą Narodową, Filharmonią Hradec Králové, International Lutosławski Youth Orchestra i wielu innych.

Jessé Reis (Brazylia) – skrzypce

Urodził się w 1996 roku w Sao Paulo (Brazylia). Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku lat trzech pod okiem swojego ojca, skrzypka. Uczestniczył w wielu warsztatach i kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych profesorów. Jest stypendystą Magda Tagliaferro Foundation. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. F.Liszta w Budapeszcie, w klasie skrzypiec prof. Nathan Giem. Jest również asystentem koncertmistrza w Filharmonii w Karlowych Varach oraz skrzypkiem Filharmonii w Pilznie. W latach 2010-2017 koncertował w Repertory of São Paulo Theatre. Współpracował z wieloma orkiestrami, w Brazylii, Czechach i Niemczech. Skrzypek wziął również udział w wielu festiwalach brazylijskich i międzynarodowych.

Duet Harplino powstał w 2017 roku. Artyści postawili sobie za cel propagowanie muzyki kameralnej, która łączy kultury i tradycje muzyczne. W swoim repertuarze mają zarówno muzykę klasyczną jak i południowoamerykańską. Duet występował na wielu festiwalach w Polsce oraz za granicą: Brazylia, Belgia, Niemcy, Czechy. Podczas VIII Międzynarodowego Konkursu Duetów z Harfą, Harplino otrzymało trzecią nagrodę oraz prawykonało utwór E.Frigatti – „Armorial”, który również otrzymał trzecią nagrodę w kategorii prawykonań. Amelia i Jesse zostali zakwalifikowani do uczestnictwa w XIV Światowym Kongresie Harfowym w Walii, który planowany jest na lipiec 2020 r.

Miejsce Nowa Dęba

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń