layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Latoszyn Zdrój: otwarcie Parku Zdrojowego

latoszyn otwarcie plakat 2

Serdecznie zapraszamy w dniu 19 września 2020r. o godz. 10:00 na uroczyste otwarcie Parku Zdrojowego w Latoszynie oraz usytuowanych w nim: tężni solankowej, pijalni wody, amfiteatru służącego do muzykoterapii oraz ścieżek ruchowych, krajobrazowych i zdrojowych.

Wydarzenie rozpocznie się występem artystycznym Anety Misterskiej. Podczas koncertu przy dźwiękach mis kryształowych i terapeutycznych doświadczą Państwo odprężenia i głębokiego relaksu.

W programie zaplanowano pokazy kowalstwa, robienia świec z wosku pszczelego, tkactwa oraz robienia "motanek" w wykonaniu drużyny rekonstrukcji historycznej "Czarny Żmij". Drużyna rekonstruuje historię wczesnego średniowiecza. Zajmuje się odtwórstwem życia Słowian z przełomu IX-XI w.

Dodatkowo Pan Marek Bukała przeprowadzi pokaz garncarstwa oraz przedstawi opowieści z nim związane.

Podczas Uroczostości będzie miał miejsce Bieg rodzinny "Palana Gera 2020", którego dystans to 1,5 km. Zgłoszeń można dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu 14 6818 549 lub poprzez email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 16.09.2020 r. Proszę pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. Każdy zawodnik ma obowiązek zapoznać się z regulaminem.

Program

godz. 10:00 - program artystyczny

godz. 10:30 - przywitanie gości

godz. 10:40 - wystąpienie Wójta

godz. 10:50 - krótko o dotychczasowej działalności uzdrowiska i planach rozwoju

godz. 11:00 - otwarcie i poświęcenie nowych obiektów oraz degustacja wody siarczkowej Latoszyn Zdrój „Latoszynianka”

godz. 11:10 - zwiedzanie nowych obiektów i otwarcie wystawy rysunków związanych z legendami z okolic Dębicy oraz wystawy ceramiki w pijalni

godz. 11:20 - start biegu rodzinnego Palana Gera 2020

godz. 11:30 - program artystyczny

godz. 12:00 - finał biegu i wręczenie uczestnikom pamiątkowych medali i dyplomów.

Podczas uroczystości odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Marcela Zająca, który stracił nogę w nieszczęśliwym wypadku. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone za zakup protezy. Zbiórka zainicjowana przez mieszkankę Gminy Dębica Oliwię Kozłowską.

Zalecamy, aby podczas uroczystości zachowywać dystans społeczny, nosić elementy zasłaniające nos i usta (maseczki, przyłbice) oraz stosować się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Miejsce Latoszyn Zdrój

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń