layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Mielec: Koncert muzyki sakralnej „Do Ciebie, o Matko, uciekamy się” w Rzochowie

mielec koncert rzochow

Już 13 września o godzinie 17:00 w kościele parafialnym pw. Św. Marka Ewangelisty w Mielcu-Rzochowie odbędzie się Koncert muzyki sakralnej „Do Ciebie, o Matko, uciekamy się”.

Wydarzenie to odbywa się w przeddzień święta Podwyższenia Krzyża Św. i liturgicznego wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Koncert ten będzie zwieńczeniem uroczystej Mszy Św. połączonej z poświęceniem kapliczek Siedmiu Boleści Maryi. Kościół wypełni muzyka m.in. J. S. Bacha, D. Bedarda, L. van Beethovena, S. Kwiatkowskiego, O. M. Żukowskiego w wykonaniu dr. hab. prof. UR Jacka Ścibora, wybitnego artysty, tenora i pedagoga oraz Bogumiły Kutacha, studentki Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Instrumentalistyka w klasie organów dr. hab. Tomasza Zająca.

Obecny kościół w Mielcu-Rzochowie powstał na terenie, gdzie znajdowała się świątynia, która została przeniesiona do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Demontażowi musiały zatem ulec także organy. W latach 2015-2017 Andrzej Ragan z Włocławka przeniósł je do nowego kościoła i rozbudował do 24 głosów. Trakturę zmieniono na mechaniczną, a wiatrownice na klapowo-zasuwowe. Wykonano całkowicie nowy prospekt i szafę organową.

Miejsce Rzochów

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń