layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Głogów Małopolski: Orszak Trzech Króli
Kontakt www.glogow-mlp.pl

glogow orszak

W najbliższy poniedziałek 6 stycznia br. przez głogowski rynek przejdzie Orszak Trzech Króli. Będą utrudnienia w ruchu. Orszak przejdzie o godz. 12.30 (trasa orszaku na załączonej mapie). Zamknięcia bocznych ulic prowadzących na rynek od godziny 9.00 dokonają służby policyjne i strażacy (główne drogi w kierunku Wysokiej Głog., Bud Głog., Rzeszowa i Kolbuszowej będą przejezdne). Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu. Na czas formowania się i przemarszu Orszaku spod kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej ruch drogowy zabezpieczony będzie przez odpowiednie służby – Straż Miejską i Policję oraz OSP.

Apelujemy do wszystkich uczestników Orszaku, którzy przyjadą samochodami, aby skorzystali z miejsc na parkingu przy Przedszkolu Parafialnym oraz ogólnodostępnego parkingu przy ul. Kościelnej. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców, aby w tym czasie nie parkować samochodów w rynku.

Zabezpieczenie opieki medycznej – karetka pogotowia wraz z 2 ratownikami od godz. 12.00 i podczas przemarszu będzie znajdować się przy pomniku Jana Pawła II. Przy ostatniej stacji (na parkingu za MGDK) przygotowane będą gorące napoje, słodkie ciasteczka i krówki. Podczas VII Orszaku Trzech Króli na trasie naszego wędrowania zlokalizowane będzie stoisko pocztowe, z którego będzie można wysłać pocztówkę z pozdrowieniami. Pamiątkowa pocztówka już przygotowana!!

Po orszaku w sali widowiskowej MGDK odbędzie się Festiwal Pieśni Religijnej Miast Partnerskich, podczas którego wystąpią artyści ze słowackiego miasta partnerskiego Spisskie Podgrodzie, a także uczniowie i nauczyciele głogowskiej Szkoły Muzycznej I stopnia.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania i pielęgnowania naszych bogatych tradycji, związanych z okresem Bożego Narodzenia. Orszak Trzech Króli to największe jasełka uliczne na świecie. KOLĘDUJMY RAZEM!

Miejsce Głogów Małopolski