layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Nowa Dęba: Orszak Trzech Króli

01 orszak

Już po raz dwunasty na świecie i w Polsce, a po raz szósty w naszym mieście, przejdzie ulicami Orszak Trzech Króli, aby w dniu Święta Objawienia Pańskiego podążyć za Trzema Królami do Stajenki i ukłonić się Nowo Narodzonemu Dzieciątku Jezus! W tym roku Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają” przejdzie ulicami ponad 850 miejscowości w Polsce i 18 poza jej granicami.

W organizację uroczystości włączyły się szkoły, przedszkola i instytucje: Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Samorządowy Ośrodek Kultury, parafia Matki Bożej Królowej Polski, Parafia Podwyższenia Krzyża Św., Komistariat Policji, MGOPS w Nowej Dębie.

Formuła orszaku będzie następująca: wyruszą dwa orszaki z obu nowodębskich kościołów - o godz. 13:00 z Kościoła Matki Bożej Królowej Polski, 13:15 z Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. Uczestnicy Orszaku otrzymają korony i śpiewniki. Orszak z Parafii MBKP (z Trzema Królami na czele) przejdzie ulicami: Szpitalną, Korczaka, Kwiatkowskiego, następnie skieruje się na Planty. Orszak z Parafii Podwyższenia Krzyża św. (ze św. Rodziną, Pastuszkami i Aniołkami) przejdzie ulicami 1-go Maja i Jana Pawła II, aby dołączyć do drugiego Orszaku. Finał uroczystości – złożenie darów, pokłon królów, wspólna modlitwa i kolędowanie - odbędzie się na tarasie SOK.

Orszak 2020 zakończy ognisko na Plantach, przygotowane przez organizatorów, na które zapraszamy szczególnie dzieci, zapewniamy kiełbaskę ufundowaną przez Proboszczów nowodębskich parafii, prosimy rodziców o przygotowanie dla dzieci kijów do pieczenia kiełbasy. Dla wszystkich przewidziano gorącą herbatę. Zapraszamy mieszkańców Nowej Dęby i okolic: dzieci, młodzież i całe rodziny na wspólne radosne rodzinne świętowanie!

Bezpośrednio po zakończeniu Orszaku Trzech Króli w Nowej Dębie nastąpi podsumowanie rodzinnego konkursu na szopkę bożonarodzeniową. Rozdamy dyplomy i upominki ufundowane przez Samorządowy Ośrodek Kultury.

Miejsce Nowa Dęba