layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Mielec: Koncert kolęd i pastorałek w kościele MBNP

 mielec koncert

Na koncercie kolęd i pastorałek wystąpią Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes z Tarnowa oraz kwartet smyczkowy APOTHEOSIS. Wydarzenie 4 stycznia o godz. 19 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym roku wystąpi dla nas Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes”, który istnieje od 1985 roku przy Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Zespół „Puellae Orantes” jest laureatem 23 konkursów chóralnych. Prowadzi szeroką działalność koncertową. Przemierzył tysiące kilometrów, koncertując wielokrotnie w Holandii, Belgii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Francji, Stanach Zjednoczonych, Danii, Bułgarii, na Słowacji i na Węgrzech. Wielokrotnie reprezentował Polskę podczas prestiżowych imprez w kraju i za granicą. Chór wydał dziewięć płyt CD i jedną DVD. Trzy z nich były nominowane do najważniejszej nagrody polskiego rynku fonograficznego - FRYDERYK, a jedna otrzymała tę nagrodę. Tarnowski zespół dokonał nagrań dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, telewizji francuskiej France 2 i France 3, radia watykańskiego, holenderskiego, francuskiego.

Kwartet smyczkowy APOTHEOSIS powstał w 2009 roku. Jest laureatem międzynarodowych konkursów w Polsce, Ukrainie i Słowenii. Uczestniczył w prestiżowych festiwalach, trasach koncertowych, m.in. po Stanach Zjednoczonych.

Miejsce Mielec

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń