layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Smolnik: Sylwester z Arte Life w Bieszczadach

smolnik sylwester

Mamy dla Was wspaniałą wiadomość! Już w grudniu zapraszamy Was na tygodniowe warsztaty twórczo-rozwojowe i taneczne (opcjonalnie) Arte Life wraz z wspólnym Sylwestrem w terminie od 28 grudnia do 4 stycznia 2020r.w Bieszczadach, w pięknym i malowniczym miejscu, również zimą – gospodarstwie agroturystycznym w Smolniku. W takim miejscu można odnaleźć spokój i radość życia w rytmie wschodów i zachodów Słońca. Nie może Was tam zabraknąć! :)

Czas tam płynie wolniej, powietrze jest czyste, a zdrowe i pyszne jedzenie wegetariańskie pochodzi z własnej ekologicznej szklarni. To wspaniałe miejsce na odpoczynek, jak również na zajęcia i warsztaty. Obiekt posiada komfortowe 2, 3 oraz 4-osobowe pokoje z łazienkami, a także urokliwą, przestronną salę do ćwiczeń o powierzchni 100m2.

Proponujemy Wam dwa pakiety warsztatowe, wybierz ten, który będzie dla Ciebie lepszy :)

Pakiet I złożony z:

-porannych warsztatów twórczo-rozwojowych „Poczuj Siebie w tańcu i ruchu” (3 godziny z przerwą),
- popołudniowego czasu wolnego (spacery, jazda na nartach, snowboard, jazda konna, odpoczynek),
- wieczornych zajęć ze stretchingu (1 godzina),
- Kolacji Sylwestrowej wraz z zabawą, domowe słodkości, szampan o północy, ognisko

Pakiet II złożony z:

- porannych warsztatów twórczo-rozwojowych „Poczuj Siebie w tańcu i ruchu” (3 godziny z przerwą),
- popołudniowych zajęć z tańca współczesnego z elementami improwizacji/contact improvisation (1,5 godziny),
- wieczornych zajęć w technice barre au sol lub stretching (1 godzina) ,
- Kolacji Sylwestrowej wraz z zabawą, domowe słodkości, szampan o północy, ognisko

Opis zajęć i warsztatów:

Warsztaty twórczo-rozwojowe „Poczuj Siebie w tańcu i ruchu” - taniec to nie tylko technika, ale również emocje i uczucia, które są nierozerwalnie z nim związane. A ciało ma wiele do powiedzenia, jeśli mu na to pozwolimy. Umiejętności taneczne nie są potrzebne. Podczas warsztatów będziemy badać i odnajdywać za pomocą ruchu nowe aspekty siebie i ich sposoby wyrażania, wchodzić w kontakt z samym sobą i innymi, własnymi myślami, emocjami i ciałem. Zanurzymy się w swobodnej improwizacji w ruchu, tańcu i muzyce.

W bezpiecznej przestrzeni spróbujemy wyrazić siebie i swoje potrzeby.

Warsztat skierowany jest dla osób, które poprzez ruch i taniec pragną zgłębić wiedzę o samym sobie i poczuć emocje płynące prosto z ciała.

Warsztaty będą opierać się na technikach m.in.:

- psychoterapii tańcem i ruchem,
- swobodnej improwizacji w tańcu i ruchu,
- aktywnej wyobraźni,
- ekspresji twórczej,
- pracy z oddechem,
- relaksacji.

Korzyści wynikające z udziału w warsztatach:

- większa zdolność odczuwania emocji i potrzeb oraz rozpoznawanie komunikatów, które płyną z głębi ciała i pozwalają na bardziej otwarte wyrażanie siebie,
- Poprawa relacji, postrzegania siebie, czy też wzmocnienie swojej samooceny,
- Uwolnienie napięć z ciała, relaksacja.

Taniec współczesny z elementami improwizacji – podczas zajęć będziemy poznawać i doskonalić elementy oraz zagadnienia z dziedziny tańca współczesnego, pracować z oddechem, przepływem i swobodą ruchu i wyrazu. Pojawią się kombinacje i choreografia taneczna. Technika ta również wzmacnia ciało i poprawia koordynację ruchową.

Contact improvisation, w technice tańca współczesnego, w której kontakt fizyczny jest punktem startowym poszukiwań poprzez improwizację ruchową. Jest to więc forma improwizacji tanecznej
i jedna z najbardziej znanych oraz najbardziej charakterystycznych form tańca postmodernistycznego. Technika ta działa twórczo, rozwija kreatywność ruchową i wyobraźnię taneczną tancerzy.

Stretching – zestaw ćwiczeń rozciągających i uelastyczniających całe ciało.

Barre au sol – ćwiczenia wykonywane na podłodze, bazują na ćwiczeniach zaczerpniętych z tańca klasycznego. Poszerzają ruchomość stawów i uaktywniają pracę mięśni przez ich wydłużanie i wzmacnianie. Pozwalają na poprawę kondycji ciała i wzmacniają jego naturalne możliwości.

Wybierz dla Siebie odpowiedni pakiet warsztatowy i podaruj sobie ten czas! Poczuj Siebie od nowa :)


HARMONOGRAM

28.12.19r. (dzień 1) sobota

12:30 – 14:00 – przyjazd i zakwaterowanie uczestników
14:00 – 15:00 – ciepły posiłek
15:30 – 17:00 – warsztat „Przywitanie w tańcu i ruchu”
18:00 – 19:00 – kolacja
19:30 – 20:30 – stretching

29.12.19r – 3.01.20r. (dzień 2-6) niedziela – piątek

9:00 – 10:00 – śniadanie
10:30 – 13:30 – warsztaty twórczo – rozwojowe „Poczuj Siebie w tańcu i ruchu”
14:00 – 15:00 – ciepły posiłek
15:30 – 17:00 – taniec współczesny z elementami improwizacji / czas wolny (spacery, wycieczki, jazda na nartach, odpoczynek) - *w zależności od wybranego przez Ciebie pakietu
18:00 – 19:00 – kolacja
19:30 – 20:30 – stretching / barre au sol*(w zależności od preferencji grupy)

4.01.20r. (dzień 7) sobota

9:00 – 10:00 śniadanie
Pożegnanie i wyjazd

*) dzień 31.12 i 1.01 harmonogram może ulec zmianom w zależności od potrzeb uczestników

DLA KOGO:

Zapraszamy Was bez względu na doświadczenie w pracy z ciałem oraz umiejętności taneczne. Zajęcia będą prowadzone tak, aby każdy z Was mógł rozpocząć przygodę z ruchem i tańcem intuicyjnym, jak i tym opartym na technice tańca współczesnego i pracy z ciałem. Wiek +18.

INWESTYCJA: Koszt pobytu z noclegami, wyżywieniem i warsztatami oraz zabawą sylwestrową:

Pakiet I - wpłata do 14 października 1650zł, po 14 października 1750zł (Płatne w całości – 1700zł)*

Pakiet II - wpłata do 14 października 1750zł, po 14 października 1850 zł (Płatne w całości – 1800zł)*

Osoba towarzysząca (nie biorąca udziału w zajęciach i warsztatach) –1350 zł (Płatne w całości – 1300zł)*

Rezerwacją miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 550zł (po 14.10. 19r. zaliczka jest bezzwrotna) resztę kwoty należy wpłacić do dnia 6.12.19r.

Promocja na Sylwestra z Arte Life! Zabierz kogoś na warsztaty w Bieszczadach, a otrzymasz 10% zniżki na sylwestrowy wyjazd* :)

*) Promocje nie łączą się.

O zapisie decyduje kolejność wpłat. Ilość miejsc ograniczona.

Wpłaty na rachunek bankowy Arte Life o numerze:
85 1140 2004 0000 3302 7870 7040
W tytule: Sylwester z Arte Life, imię i nazwisko uczestnika oraz wybrany pakiet warsztatowy lub z dopiskiem osoba towarzysząca

W cenę oprócz noclegów, wyżywienia, zajęć i warsztatów wchodzi również uroczysta kolacja sylwestrowa wraz z zabawą, domowe słodkości, szampan o północy, ognisko.

Do dyspozycji uczestników przez cały dzień aneks kuchenny i salon wypoczynkowy z kominkiem, biblioteczka oraz kawa i herbata.

W pobliżu znajdują się stoki narciarskie: Wyciąg narciarski „Bystre” , Wyciąg narciarski „Kalnica” oraz Wyciąg narciarski Karlików.

Jazda konna w zależności od warunków pogodowych oraz kulig – za dodatkową opłatą.

Dojazd własny.

MIEJSCE:
Zadnie Łuki
Smolnik 48
38-543 Komańcza
https://zadnie-luki.pl/

Smolnik to malownicza wieś, przez którą wije się rzeka Osława. Położona na południowy wschód od Nowego Łupkowa. Okolice Smolnika oraz teren gminy Komańcza to dobre miejsce do wypoczynku oraz krótszych i dłuższych spacerów. Przebiega tędy Transbeskidzki szlak konny PTTK prowadzący od pasma granicznego, doliną Osławy przez Duszatyń, Prełuki do Komańczy. Szlak pieszy Dobrego Wojaka Szwejka (znaki czarno-żółte), biegnący od granicy ze Słowacją (przełęcz Radoszycka) przez Komańczę do Sanoka.
Bieszczady stanowią najdalej na wschód wysuniętą część polskich Karpat. Najwyższy szczyt - Tarnica osiąga wysokość 1346 m.n.p.m., czyli nie są to powalająco wysokie góry, ale nie to jest tutaj najważniejsze. Urokliwe stare cerkiewki, pochylone krzyże, nieskażona przyroda, bogaty świat zwierząt i pasma górskie ciągnące się kilometrami. Na tutejszych ścieżkach
nie napotkasz wiosek, turyści nie pędzą tu gromadami. Docenią to wędrowcy miłujący spokój i prawdziwe piękno gór.

INFORMACJE I ZAPISY:
Napisz do nas e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń: 781 214 129
Czekamy na Ciebie! :)

OSOBA PROWADZĄCA:
Magdalena Wołoch – pedagog tańca, tancerz, arteterapeuta. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Arteterapii z elementami terapii pedagogicznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz półroczne szkolenie w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie. Od ponad 10 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Uwielbia pracę z drugim człowiekiem, indywidualną czy grupową. Każdy człowiek czy grupa ma swoją osobliwą energię i potrzeby, dlatego zawsze podchodzi do zajęć/warsztatów indywidualnie.
W pracy i w życiu lubi autentyczność. Jest miłośnikiem zwierząt, jej pasją oprócz tańca jest jazda konna i snowboard oraz spędzanie wolnego czasu w kontakcie z naturą w tajemniczych miejscach Bieszczad.
Słucha muzyki, która jest dla niej poruszająca i ją inspiruje.

Miejsce Zadnie Łuki Smolnik 48 38-543 Komańcza

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń