layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Rzeszów: Koncert Kapela Hanki Wójciak w Niezłej Sztuce

rzeszow wojcik

Niezła Sztuka zaprasza na koncert Kapela Hanki Wójciak w dniu 14 grudnia br.

Hanka Wójciak - wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka. Laureatka m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości Korowód, Rock & Chanson Festival. Jej głos można usłyszeć m.in. na płytach Jarka Śmietany, Anny Treter, Naked Mind. W Radiu Kraków prowadzi audycję Wieczór Panieński poświęconą piosence literackiej, a w TVP Kraków - odcinki specjalne programu Pod Tatrami poświęcone wydarzeniom kulturalnym w Zakopanem.

Liderka i założycielka Kapeli Hanki Wójciak, z którą wydała dwie autorskie płyty:

Znachorka (2014) i Zasłona(2017). Nagrała wokale do spektaklu Romeo i Julia (Teatr STU w Krakowie) oraz Bracia Karamazow (Teatr im. Stefana Jaraczaw Łodzi). Panna Młoda ze słuchowiska Wesele w reżyserii Andrzeja Seweryna, Babia Góra ze spektaklu Nieudany Krewniak w reżyserii Majki Kubackiej. Współzałożycielka zespołu S.H.A. w którym śpiewa w którym śpiewa Sussanną Jarą w kilku słowiańskich językach i gwarach. W muzyce Kapeli słychać echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy, wokalną improwizację w rejestrze gwizdkowym. Prostota i powtarzalność motywów przeplata się z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem. Teksty Hanki Wójciak opisują współczesny świat, ale zawarte w nich archaizmy, słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości i ludowości. Druga płyta przynosi bardziej współczesny powiew, słychać to zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej. Kapela bawi się konwencjami, miesza style, puszcza oko do odbiorców, zachęca do wspólnego śpiewu i zabawy. Oprócz autorskich utworów zespół ma w repertuarze kolędy i pastorałki zaaranżowane na etniczną nutę. Jest taka jak na okładkowym zdjęciu, lekko uśmiechnięta, ale kryjąca w sobie tajemnicę, liryczna, ale wybuchowa. Góralski temperament jest u niej tylko punktem wyjścia do własnej artystycznej drogi.

Piotr Metz, Trójka

Piosenki Hanki Wójciak to niemalże doskonałe połączenie warstw, które jakże rzadko dziś idą w parze. Ciekawa barwa głosu, ogromna liryczność interpretacji, muzykalność aranżacji, a
nade wszystko – niepospolita poetyckość tekstów.

Witold Bereś / Polska Ma Sens

Bilety:
Przedsprzedaż: 20,-
W dniu koncertu: 30,-
Dostępne:
Stacjonarnie w cafepubie Niezla Sztuka ul. Sobieskiego 18
On-line: www.niezla-sztuka.pl

Miejsce Niezła Sztuka Rzeszów, ul. Sobieskiego 18