layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Krosno: Neolith Embrional w Iron Club

krosno iron

22.11.2019 (piątek) godz. 18:00

Neolith ponownie w Ironie!

Bilety:
Przedsprzedaż 30 zł
W dniu koncertu 35 zł

18:00 Otwarcie bram
19:00 START

Neolith – jedna z bardziej zasłużonych formacji krajowego metalowego undergroundu – 22 listopada ponownie zagra krośnieńskim Rock Iron Klub. W nieprzypadkowym, doborowym towarzystwie śląskiego Embrional. Trzy laya temu organizowaliśmy jubileusz 25-lecia Neolith. Do dziś, zarówno my sami jak i bywalcy Iron Klubu, wspominają to wydarzenie z potężnym sentymentem. Neolith na żywo – użyję kolokwializmu ale mającego w tym przypadku pełne odwzorowanie w rzeczywistości – jeńców nie zbiera, dlatego już dziś warto w kalendarzu zakreślić grubym markerem datę 22 listopada. – zachęca Bogdan, właściciel Rock Iron Klubu.

Neolith (Death metal)

Jedna z najdłużej nieprzerwanie działających kapel na polskiej scenie metalowej. Na przestrzeni dekad Neolith, czerpiąc z death doomowej skarbnicy i klasyki końca lat 80. i początku 90-tych, wypracował dla swojej muzyki własny, autorski charakter. Z biegiem lat ekipa Leviego szlifuje go, udoskonala, mniej lub bardziej ubogaca. Wydany cztery lata temu album Izi.Im.Kurnu-Ki zebrał świetne opinie i wydawać się mogło, że doprowadził również Neolith w okolice przysłowiowej ściany. Nic bardziej mylnego. Nowy materiał, noszący tytuł I Am The Way, to dla kapeli, pod kilkoma względami co najmniej, zupełnie nowy rozdział.
Nigdy nie zabiegali o poklask, nigdy nigdzie się nie pchali. Nie gonili, nie gonią i – to akurat można przyjąć za aksjomat – gonić nie będą za trendami, poklaskiem, sztucznie budowaną propagandą. Liczy się tylko muzyka, pasja za nią i jej tworzeniem stojąca. Oraz koncerty. A te Neolith dają pierwszorzędne.

Embrional (Death metal)

O Embrional wystarczy krótko; sprawę da się załatwić praktycznie jednym zdaniem: jak mało kto w tym kraju, w ramach death metalowej formuły, potrafią ożenić duszny i opresyjny klimat Immolation z ciężarem Incantation oraz intensywnością a’la Cruciamentum.

Miejsce Rock Klub Iron Krosno, ul.Sikorskiego 5