layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Mielec: otwarcie ścieżki rowerowej Biesiadka Trails

mielec rajd

W niedzielę 17 listopada o godzinie 10.00 zostanie otwarta pierwsza pętla nowo powstającego kompleksu ścieżek „MTB Trails Mielec”, na wzór tras utworzonych głównie w górach, miedzy innymi: w Kasinie, Świeradowie-Zdroju czy Bielsko-Białej.

Początek trasy zlokalizowany jest przy parkingu "Głęboki Ług" przy drodze wojewódzkiej 875 Mielec-Kolbuszowa. Podczas otwarcia nastąpi uroczyste przecięcie wstęgi przez władze samorządowe oraz nadleśniczego.

Dodatkowe atrakcje to quiz rowerowy, zajęcia z edukacji leśnej, możliwość skorzystania z gamy rowerów testowych na 3 trasach wraz z przewodnikami, foodtrack, ognisko. Do poruszania się po ścieżkach wymagany jest kask rowerowy.

Działania nad powstaniem pierwszych ścieżek typu single track w okolicach Mielca rozpoczęły się wiosną 2016r. Po uzyskaniu aprobaty Nadleśniczego Huberta Sobiczewskiego i przekazaniu wytycznych rozpoczęto działania mające na celu wybranie najlepszego terenu na powstanie pierwszej trasy.

W wyniku ustaleń została wyznaczona w terenie trasa „Biesiadka Trails”. W celu podjęcia oficjalnej współpracy z Lasami Państwowymi w roku 2018 założono Stowarzyszenie "Chodźmy na Rower", które jest jednocześnie głównym wykonawcą i opiekunem ścieżek. Opis prac złożony do nadleśnictwa, po szeregu konsultacji prawnych i architektoniczo-budowlanych, uzyskał aprobatę Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem korzystania z trasy zamieszczonym na tablicy informacyjnej przy starcie ścieżki - przekazuje Stowarzyszenie „Chodźmy na rower”.

Więcej informacji o stowarzyszeniu oraz trasach MTB Trails Mielec i Biesiadka Trails można znaleźć na: Facebooku, Instagramie, Stravie oraz stronach internetowych www.mtbtrails.mielec.pl i www.cnr.org.pl

Miejsce Mielec