layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Łańcut: premierę spektaklu ERMIDA ALBO KRÓLEWNA PASTERSKA

lancut spektakl

W dniach 16 i 17 listopada 2019 r. w Sali Balowej będzie miała miejsce premiera spektaklu Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. „Ermida albo Królewna pasterska” to sielankowa „komedyja” z 1664 roku pióra Stanisława Herakliusza Lubomirskiego – magnata i erudyty, mecenasa sztuki, obok Wacława Potockiego uznawanego za jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich XVII wieku.

Ta udramatyzowana sielanka opowiadająca o poszukiwaniu czystego szczęścia, prawdopodobnie była wystawiana w teatrach dworskich za życia jej autora. We współczesności, o interpretacje utworu pokuszono się jedynie trzy razy, w tym jeden na antenie Polskiego Radia.

Utalentowany i doświadczony zespół Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zmierzył się z nie lada wyzwaniem. Aktorzy wciągają widza w historię wymyśloną wiele lat temu, bawią współczesnych, posługując się oryginalnym językiem literackim epoki baroku.

Do współpracy przy tworzeniu tego wyjątkowego spektaklu w iście barokowej oprawie został zaproszony znakomity kompozytor, twórca muzyki do przedstawień teatralnych i produkcji telewizyjnych, Wojciech Głuch. Piosenki śpiewane przez aktorów wybrzmią w akompaniamencie klawesynu, fletu, gitary i wiolonczeli. Scenografia i kostiumy zaprojektowane przez Marzenę Wodziak, doskonale wpisują się w klimat dworu i idealizowanej w tamtych czasach polskiej wsi. Choreografia jest dziełem uznanego reżysera ruchu scenicznego, Tomasza Dajewskiego.

Spektakl (zgodnie z zamiarem ożywienia dawnego teatru dworskiego) jest dedykowany do grania we wnętrzach pałaców, zamków i dworów.

Serdecznie zapraszamy na teatralną zabawę w intrygi i namiętności!

Reżyseria: Jan Nowara
Scenografia i kostiumy: Marzena Wodziak
Muzyka i opracowanie muzyczne: Wojciech Głuch
Choreografia: Tomasz Dajewski
Przygotowanie wokalne: Bożena Stasiowska-Chrobak
Obsada: Dagny Cipora, Magdalena Kozikowska-Pieńko, Justyna Król, Małgorzata Machowska, Michał Chołka, Paweł Gładyś, Mateusz Mikoś, Robert Żurek.

Bilety w cenie 50 i 30 zł dostępne

poprzez stronę http://83.15.188.106/msi/SeatsOrder.aspx

Muzycy:

Urszula Baran (flet)
Tomasz Jachym (klawesyn)
Patrycja Machała (wiolonczela)
Andrzej Paśkiewicz (gitara)
Inspicjent i sufler: Anna Jochym

Czas trwania: ok. 90 min (bez przerwy) Godziny rozpoczęcie spektaklu: 16.11.2019 - godz. 18.00, 17.11.2019 - godz. 17.00

Miejsce Muzeum - Zamek w Łańcucie ul. Zamkowa 1 37-100 Łańcut