layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Jasło: Studnia Kulturalna "Opowieść o hiszpańskim stylu życia"

jaslo studnia

Jasielski Dom Kultury zaprasza 15 listopada o godzinie 17:00 na 100 Studnię Kulturalną, której gościem będzie Łukasz Władyka.

Łukasz Władyka, znany jest dobrze bywalcom Studni, bowiem mieli przyjemność słuchać jego niezwykle interesujących opowieści już trzykrotnie. Swoje spotkania z publicznością w JDK rozpoczął kilka lat temu, od podzielenia się z wrażeniami z samotnej, pieszej pielgrzymki do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela (Hiszpania). Także tematy kolejnych prelekcji były związane z Hiszpanią - krajem, w którym wraz z rodziną mieszkał przez kilka lat i który stał mu się szczególnie bliski. Na kolejnych spotkaniach lekarz -podróżnik snuł opowieści o hiszpańskiej corridzie pod hasłem „Byki i ludzie” oraz o „Iberii mało znanej”.

Kolejnym podjętym przez Łukasza Władykę zagadnieniem będzie hiszpański styl życia, w którym królują fiesta, siesta i manana. W wolnym tłumaczeniu te trzy słowa znaczą mniej więcej: baw się, odpoczywaj, a co masz zrobić dziś zrób jutro. Jak takie życie wygląda i czy jest możliwe na dłuższą metę, dowiedzą się ci, którzy zechcą spotkać się w piątek 15 listopada br. o godz. 17.00 z gościem 100 Studni Kulturalnej JDK. Wstęp wolny.

Miejsce Jasło