layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Rzeszów: Promocja książki-spotkanie z autorem Tymoteuszem Onyszkiewiczem

191030 rzeszow ksiazka

31.10.2019 (czwartek) godz. 19:00

„Książka ta jest zatem owocem moich poszukiwań transcendentnej prawdy i wolności na drodze jogi. Podczas tych poszukiwań starałem się zawsze sięgać do rzetelnych naukowych opracowań i tekstów źródłowych. Poza tym starałem się opierać swoją praktykę na inspiracji dawanej mi przez godnych zaufania joginów, spotkanych podczas moich pobytów w Indiach i Nepalu. Muszę także zaznaczyć, że moja recepcja jogi nie odbyła się w intelektualnej i duchowej próżni. Podłożem, poprzez które i na którym przyjmowałem jogę, podłożem „absorbującym” i „akceptującym” idee jogi, była zachodnia filozofia, z dominującą filozofią starożytną, filozofią wczesnochrześcijańską, z filozofią gnozy starożytnej, jak i gnozy średniowiecznej.
Dodatkowo podłoże mej recepcji jogi stanowi psychologia, szczególnie w swej psychoanalitycznej, freudowskiej i analitycznej, jungowskiej odsłonie, oraz społeczna myśl wolnościowa. Wszystkie te elementy wywarły wpływ na treść książki Joga Odnaleziony sens.” - T.Onyszkiewicz

Tymoteusz Onyszkiewicz jest nauczycielem i instruktorem jogi, autorem wielu publikacji na temat filozofii jogi, sankhji, adwaita wedanty, tantryzmu i buddyzmu, starożytnego gnostycyzmu i gnozy. Jest także autorem powieści, min. „Opary Anarchii Łzy Rewolucji”, „Atak na podwórko po drugiej stronie ulicy” oraz wielu artykułów i publikacji o tematyce społecznej, min. „Anarchizm transcendentalny a gnoza”.

Książka do nabycia w trakcie spotkania i w wydawnictwie.
https://www.facebook.com/drukarniagraffitibc/posts/1042881895909467

Miejsce Pracownia Aktywności Wszelakich Rzeszów, ul. Dąbrowskiego 5