layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Przemyśl: Dominik Bukowski Quartet - koncert z cyklu CK JAZZ

 

30 października o godzinie 19:00 zapraszamy do klubu Piwnice Centrum Kulturalnego w Przemyślu na koncert zespołu Dominik Bukowski Quartet, organizowanego w ramach cyklu CK JAZZ.

Bilety w cenie 20 zł.

Projekt „Transatlantyk” to próba wyrażenia poprzez muzykę jazzową emocji i doświadczeń związanych z polską emigracją. Smutek połączony z radością, nadzieja, strach czy tęsknota przedstawione są w poszczególnych utworach, specjalnie napisanych dla tego projektu. Poruszony jest również problem twórcy na emigracji, jego zmagania się z procesem tworzenia na obcej ziemi, co ilustrują cytaty pisarzy takich jak Witold Gombrowicz cz Sławomir Mrożek. W repertuarze znajduje się kompozycja Andrzeja Panufnika p.t. „Dreamscape”, o dzisiejszej emigracji opowiada także troje Polaków, którzy wyjechali z różnych przyczyn z kraju. W jednym z utworów opiszą własne emocje i przeżycia.

Dominik Bukowski - Wibrafonista jazzowy, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu. W 2018 uznany za najlepszego wibrafonistę w ankiecie JAZZ TOP według magazynu Jazz Forum.

W 1999 r. otrzymał wyróżnienie indywidualne oraz wyróżnienie dla swojego zespołu BLUE MIND QUARTET w II Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. W styczniu 2002 roku zespół ten zajął pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Bielskiej Zadymki Jazzowej w Bielsku-Białej oraz otrzymał statuetkę „Aniołka Jazzowego 2002”. Nagrodą konkursu było również wydanie debiutanckiej płyty zespołu.

Jego płyta PROJEKTOR jak i ostatnia SUFIA z amerykańskim trębaczem Amirem ElSaffarem znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt roku według miesięcznika Jazz Forum oraz innych zestawieniach najlepszych płyt jazzowych, zaś VICE VERSA została nominowana do nagrody FRYDERYKI 2010. Jako sideman został wyróżniony Złotą Płytą za album „Melisa” Przemka Dyakowskiego, której producentem był Leszek Możdżer. W 2013r. album „Kropla Słowa” Krystyny Stańko, do którego Bukowski skomponował większość materiału muzycznego, został „Płytą Roku” według Jazz Forum.

Grał i nagrywał z takimi muzykami jak Amir ElSaffar, Tim Hagans, Soweto Kinch, Nigel Kennedy, Cikada Quartet, Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Zbigniew Namysłowski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski i inni. Koncertował w takich krajach jak Kanada, Indonezja, Izrael, Rosja i w większości krajów europejskich.

Emil Miszk - trębacz, kompozytor, aranżer.

Naukę gry na trąbce rozpoczął w roku 1998 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lęborku. Bardzo dobrze odnajduje się na wielu płaszczyznach. Jego styl opiera się na starciu dwóch energii - z jednej strony przynależność do tradycji, z drugiej totalna wolność. Jest to efekt współpracy z takimi artystami jak: Leszek Kułakowski, Sławek Jaskułke, Tymon Tymański czy Wojtek Mazolewski.

Współtworzy wiele formacji związanych z trójmiejskim środowiskiem muzycznym: Algorhythm, Sławek Jaskułke Sextet, Dominik Bukowski Quartet, Michał Bąk Quartetto, Kamil Piotrowicz Sextet, kwartet trąbek barokowych Tubicinatores Gedanenses czy zespół wykonawców muzyki współczesnejj Sinfonietta Pomerania.

Dwukrotnie nominowany do nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK w kategorii płyta roku ("Popular Music" Kamil Piotrowicz Sextet i "Mandala" Algorhythm). Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Adam Żuchowski - kontrabasista, kompozytor, aranżer; urodził się 7 września 1978 roku w Elblągu. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Z Dominikiem Bukow-skim współtworzył Blue Mind Quartet, z którym zdobył „Aniołka Jazzowego” podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej w 2002 roku. Z TrioMania otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę muzyczną w Polsce – Fryderyk (za jazzowy, fonograficzny debiut roku 2010, płytę CD Pearl). W 2018 roku został laureatem „Sopockiej muzy” - nagrody prezydenta miasta Sopotu w dziedzinie kultury i sztuki.Jest członkiem zespołów Irka Wojtczaka, zespołu Joanna Knitter Blues&Folk Connection.

Współpracuje z Mikołajem Trzaską (z którym nagrał muzykę do kilku filmów W. Smarzowskiego), oraz z wieloma innymi muzykami sceny muzyki improwizowanej w Polsce i za granicą. Od 2002 roku współpracuje z Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Jest kierownikiem muzycznym większości projektów Andre Ochodlo. W ramach współpracy z Teatrem Atelier i innymi teatrami w Polsce (Teatr im. Adama Mickiewicz w Częstochowie) i za granicą (Divadlo Arena i Divadlo Bezruce w Ostrawie, Teatr Narodowy w Brnie) skomponował i nagrał muzykę do spektakli teatralnych takich jak: "Przełamując fale" autorstwa Vivian Nielsen i Larsa von Triera, "Kto się boi Virginii Woolf" Edwarda Albeego, "Plaża" Petera Asmussena, "Demony" Larsa Norena, "Superman nie żyje" Holgera Schobera, „Weisman i Czerwona Twarz” Georga Taboriego), “Hamlet” Williama Shakespeare’a, “Proca” Nikolaja Kolady, “Poniżej pasa” Richarda Dressera.

Patryk Dobosz - urodzony 12 sierpnia 1991 roku w Radomiu – polski perkusista. Laureat wielu konkursów jazzowych:
- I Nagroda na „IV Europejskich Integracjach Muzycz-nych” w Żyrardowie z zespołem „Toing Trio” (2008);
- I Nagroda w „V Ogólnopolskim Konkursie Zestawowym” w Opolu (2008);
- Specjalna nagroda indywidualna Leszka Możdżera na konkursie „JAZZ JUNIORS” (2009);
- I Nagroda na prestiżowym Jazz Hoeilaart w Belgii z ze-społem High Definition (2011).

Koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, USA i Azji.

Współpracował z artystami światowego formatu: Randy Brecker, John Abercrombie, Wayne Escoffery, Jane Monheit, Ed Cherry, Amir ElSaffar, Joel Frahm, Aga Zaryan, Monika Borzym, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Maciej Obara, Piotr Wyleżoł, Włodek Pawlik.

„Patryk to prawdziwy wirtuoz swego instrumentu” - Randy Brecker.

Miejsce Centrum Kulturalne w Przemyślu ul. Stanisława Konarskiego 9