layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Lubaczów: VIII Regionalny Przegląd Chórów „Pieśni Maryjne”

 

Centrum Kulturalne w Przemyślu, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Parafia Konkatedralna w Lubaczowie zapraszają do udziału w VIII Regionalnym Przeglądzie Chórów „Pieśni Maryjne” 20. października w Lubaczowie. Zgłoszenia przyjmowane są do 30. września.

Przegląd umożliwia pokazanie wciąż żywych tradycji chóralnych w poszczególnych miejscowościach oraz skonfrontowanie pasjonatów śpiewu z innymi chórami. Nieprzypadkowe jest miejsce konkursu- lubaczowskie Sanktuarium, gdzie znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Łaskawej z Katedry we Lwowie, przed którym swoje śluby składał król Jan Kazimierz.

W Przeglądzie mogą uczestniczyć chóry działające na terenie  Archidiecezji Przemyskiej oraz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Rzeszowskiej lub Sandomierskiej. Podczas konkursu chór wykonuje minimum 2 utwory, w tym obowiązkowo jeden a’capella. Zgłoszenia przyjmuje do 30.września Centrum Kulturalne w Przemyślu. Szczegółowy regulamin Przeglądu, karta zgłoszeń, oświadczenia, klauzula informacyjna,a także partytura „Gaude Mater” znajdują się w załącznikach.

Szczegółowych informacji udziela  Agata Hemon – kierownik działu Dziedzictwa i Edukacji Kulturowej w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, pod nr tel. 16 678 20 09 wew. 534 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W programie tegorocznego Przeglądu:
godz.13:00– Msza św. z udziałem Uczestników w Konkatedrze
godz.14:00– Rozpoczęcie Przeglądu w Sanktuarium, prezentacje Uczestników, występ gościa Przeglądu, wspólne odśpiewanie utworu „Gaude Mater”, ogłoszenie werdyktu, występ laureata I nagrody, konsultacje z jurorami.

Miejsce Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej w Lubaczowie