layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Przemyśl: wernisaż wystawy Małgorzata Pięta i Tymoteusz Pięta – „Dwa pokolenia, jedna wystawa. Wspólna miłość do kolorów”


19 października 2019 r. godz. 17.00 – Małgorzata Pięta i Tymoteusz Pięta – „Dwa pokolenia, jedna wystawa. Wspólna miłość do kolorów” – malarstwo i sztuka na głowie, mama – malarstwo, syn – sztuka na głowie

Zamek Kazimierzowski – Galeria Baszta
Wstęp wolny

Małgorzata Pięta – absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu, uczennica prof. Wiktora Śliwińskiego. Ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie im. Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie uzyskując dyplom z malarstwa (1986- 1991) oraz studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki (2008 ). Zrealizowała kilkanaście wystaw indywidualnych. Od wielu lat zajmuje się pracą pedagogiczną w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu, a w wolnym czasie spełnia się w swojej pracowni Malarni. „Malarnia to wyśnione i wymarzone miejsce, gdzie powstają obrazy, dekoracje, gdzie rodzą się pomysły. Jest to moja trzecia pracownia i wreszcie taka jaką zawsze chciałam mieć (do trzech razy sztuka)”

Tymoteusz Pięta pochodzi z Przemyśla. Po maturze chciał iść na ASP, ale jednak postawił na towaroznawstwo, na krakowskim UE. Szybko okazało się, że to nie jest kierunek dla niego, więc równolegle ze studiami zapisał się na dwuletni kurs fryzjerski i niemal natychmiast podjął pracę w salonie. Swoje fryzjerskie doświadczenie budował przez ponad dekadę. Otwierając w 2013 roku pierwszy salon, nie spodziewał się, że stanie się jednym z bardziej cenionych stylistów w świecie polskiego show-biznesu. Choć jego firma działa na rynku od niespełna 5 lat, pod swoimi skrzydłami zbudował już ponad 60-osobowy team fryzjerów. Hairmate dziś to sieć sześciu salonów w Warszawie i Krakowie. Tymoteusz ma na koncie 6 kolekcji fryzur, wiele sesji zdjęciowych i projektów TV. W swoich awangardowych stylizacjach wykorzystuje m. in. zabawę kolorem i formą. Nowy projekt Tymoteusza to HAIRMATE.School i misja dzielenia się zdobytym doświadczeniem (hairmate.edu.pl).
„Dobrzy ludzie nie tylko są kluczowi dla firmy, oni są firmą” – te słowa brytyjskiego przedsiębiorcy i miliardera Richarda Bransona są kluczem do sukcesu HAIRMATE.

Zapraszamy Państwa do świata niezwykle kolorowego, bo kolor cieszy, leczy, zachwyca, poprawia samopoczucie, ale również czasami szokuje. Taka jest ta wystawa.

Miejsce Przemyśl