layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Boguchwała: Wystawa Malarstwa Anny Pacuły-Cyzio "Wyciszenie"

boguchwała finisaz

Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale zaprasza do Kawiarni Klimatycznej na Wystawę Malarstwa Anny Pacuły - Cyzio w terminie od 24 września do 18 października 2019!

Wystawę można zobaczyć od poniedziałku do piątku od 8.00 - 20.00 oraz sobotę i niedzielę w zależności od organizowanych imprez!

Już dzisiaj zapraszamy 18 października na godz.18.00 na Finisaż Wystawy!

Anna Pacuła-Cyzio - kilka informacji o naszej wspaniałej malarce....

Należy do Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej. Pomysłodawca i założycielka Oddziału Rzeszowskiego ZPARP. Pełni funkcję prezesa tegoż Oddziału .Członek grupy ATINA.
Żywo uczestniczy w akcjach charytatywnych przekazując swoje obrazy na szczytny cel w tym na licytacje podczas Orkiestry Świątecznej Pomocy, bale charytatywne, akcje charytatywne. Jest artystą należącym do grupy "Malarzy Uśmiechu", która poprzez swoją twórczość wspiera potrzebujące chore osoby.

Jednym z głównych obiektów jej twórczych zainteresowań jest pejzaż, otaczająca przyroda i towarzyszące jej emocje. Jak twierdzi pejzaż to psalm na cześć Stwórcy, ukłon pięknu natury. Pejzaż ukazuje nam piękno otaczającego świata, co często jest przez większość niedostrzegane, niezauważone, niedoścignione dlatego wyjazdy plenerowe są tak bliskie jej sercu. Artystka lubi też łączyć rzeczywistość z wyimaginowanym światem.

Malarstwo pasjonuje ją od dziecka i jest to jej prawdziwa miłość. Malarstwo to śpiew jej duszy, jej modlitwa, pasja, stanowi mantrę i medytację. Na jej obrazach panuje cisza, spokój, harmonia, lekkość i ciepło. Malarstwo stało się jej poszukiwaniem wewnętrznego spokoju, który chce przekazać innym. Malując na płótnie pozostawia cząstkę siebie pieczętując swój ślad na Ziemi.

Jak twierdzi w malarstwie jest tyle przyjemności i namiętności.
"Malarstwo jest milczącą poezją, a poezja mówiącym malarstwem" - tej słynnej sentencji Symonidesa z Keos pozostaje wierna. Oznaczona oznaką honorową Zasłużona dla Kultury Polskiej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2017 r.

Uczestniczka i organizatorka plenerów krajowych i międzynarodowych. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych, zbiorowych na terenie kraju jak i poza granicami tj. na Słowacji, na Węgrzech w Belgii i Ukrainie. Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach na terenie Polski i poza granicami kraju m.in USA, Meksyk, Wielka Brytania,Słowacja.

Miejsce Boguchwała, Kawiarnia Klimatyczna