layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Lubaczów: XIX Dzień Papieski

rzeszow papiez

Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony będzie w niedzielę (13.10) pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. To słowa Jezusa skierowane w Ogrodzie Oliwnym do śpiących apostołów. Jest ono również nawiązaniem do tytułu książki Papieża Polaka, w której dzieli się z czytelnikami refleksjami o posłudze biskupiej. Przedstawiamy program lubaczowskich obchodów tej uroczystości.

O godz. 11.00 odbędzie się Msza św. w konkatedrze lubaczowskiej, celebrowana przez Ks. Dziekana i Proboszcza Parafii Konkatedralnej – Andrzeja Stopyrę, z udziałem młodzieży. O godz. 16.00 również w konkatedrze odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Lubaczowianina Zbigniewa Kruczka – profesora w klasie organów im. Marcel Qinet w Bienche oraz w instytucie Notre-Dame w Loverval (Belgia). Wykładowcy w College Bonne-Espérance i organisty w kościele Saint-Pierre w Charleroi i w kościele w Bienche.

Następnie o godz. 20.00 na stadionie, przy obelisku i krzyżu upamiętniającym pobyt Ojca Świętego w Lubaczowie będzie Apel papieski poprowadzony przez Ks. Andrzeja Stopyrę. Rozważania z nauczania Jana Pawła II odczytają przedstawiciele ruchów katolickich. Po apelu nastąpi złożenie pod obeliskiem wiązanek kwiatów przez delegacje władz samorządowych, Klubu Inteligencji Katolickiej i mieszkańców.

Stamtąd o godz. 20.45 wyruszy Procesja Fatimska drogą papieską do konkatedry, przy dźwiękach Orkiestry Dętej. Po przybyciu przed obraz Matki Bożej Łaskawej odśpiewany zostanie Apel jasnogórski.

Po apelu nastąpi dalszy przemarsz pod pomnik Papieża Polaka, przy kościele. św. Karola Boromeusza. Tam uroczystości zakończy modlitwa do Świętego Jana Pawła II, złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy oraz chwila ciszy o godz. 21.37 w godzinę śmierci Jan Pawła II.

Dzień Papieski w Lubaczowie rozciągnie się na środę 16 października kiedy to o godz. 17.30 w konkatedrze nabożeństwo różańcowe poprowadzi Klubu Inteligencji Katolickiej, a po nim o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna w 41. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

W czasie Dnia Papieskiego w ramach fundacji Episkopatu Polski – Dzieło Nowego Tysiąclecia, prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na stypendia edukacyjne dla najzdolniejszej młodzieży z ubogich rodzin.

Miejsce Lubaczów