layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Łemkowyna Ultra-Trail® 2019

lemkowyna logo

Ponad 2 tysiące biegaczy 27 narodowości będzie biec w ten weekend (11 i 12 października) przez krainę Łemków. Najwytrwalsi pokonają 150 kilometrów - z Krynicy do Komańczy.

Łemkowyna Ultra-Trail to jedna z największych tego typu imprez w Polsce. I zarazem najtrudniejszy z górskich ultramaratonów, jedyny, który odbywa się jesienią. Trasa wiedzie czerwonym szlakiem. Zawodnicy mają do pokonania 30, 48, 70, 100 lub 150 kilometrów.

To już szósta edycja wydarzenia. Z roku na rok przyciąga coraz więcej miłośników ekstremalnego biegania.

Prestiż, jaki zdobyła Łemkowyna Ultra-Trail niesie ze sobą obecność mocnych zawodników z całego świata. Na najdłuższy odcinek (z Krynicy do Komańczy) - liczący 150 kilometrów - wybiegnie w nocy z piątku na sobotę ponad 400 ultramaratończyków. Choć najszybsi są w stanie pokonać ten dystans w kilkanaście godzin, to na pewno cześć uczestników na trasie spędzi dwie noce.

Pozostałe dystanse to: 100 km (z Krynicy do Iwonicza-Zdroju), 70 km (z Chyrowej do Komańczy), 48 km (z Iwonicza-Zdroju do Komańczy), 30 km (z Puław do Komańczy).

Obsługą biegaczy zajmą się dwa biura, jedno w Krynicy-Zdroju, a drugie w Krośnie - w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bursaki. Tutaj będzie też działać strefa wystawiennicza Expo Krosno.

Na piątek w Krośnie zaplanowano też wydarzenia nie tylko dla uczestników Łemkowyna Ultra-Trail. O godz. 9 przy ul. Bursaki odbędzie się "Elitarny Rozruch", podczas którego będzie można się dowiedzieć jaki trening wykonują dzień przed startem najmocniejsze zawodniczki Łemkowyny.

Godzinę później podczas "Śniadania ze stylem" będzie można się poznać przepis na podkarpackie proziaki i ricottę z Beskidu Niskiego.

Impreza co roku zaskakuje nowościami. W tym do programu imprezy organizatorzy "dorzucili" nowy dystans ze śniadaniowym celem - na Wahalowski Wierch k. Komańczy. - Regionalne przysmaki od lokalnych gospodyń będą nie lada nagrodą za pokonanie trasy o długości 4,4 kilometrów i sumie podejść 230 metrów - zapowiada Krzysztof Gajdziński.

Wydarzenie w mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/events/1008585209329055/