layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Rzeszów: 7. PKO Maraton Rzeszowski

190423 pko maraton

6 października ulicami miasta po raz kolejny przebiegną uczestnicy 7. PKO Maratonu Rzeszowskiego. Trasa biegu oraz utrudnienia będą analogiczne do roku poprzedniego. Uczestnicy tegorocznej imprezy wezmą udział w akcji „Biegnę dla...”, aby pomóc 16-letniemu Mateuszowi.

Tegoroczną edycję PKO Maratonu Rzeszowskiego otworzy 5. Bieg na Piątkę o Puchar Pratt&Whitney, który odbędzie się 5 października. Kolejną imprezą towarzyszącą głównemu biegowi będą biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 200 m (przedszkola) do 600 m (szkoły podstawowe, gimnazja i ponadgimnazjalne).

Podczas Maratonu Rzeszowskiego odbędzie się akcja charytatywna na rzecz 16-letniego Mateusza. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Mateusza” i dotrzeć z nią do mety. Do akcji charytatywnej mogą dołączyć uczestnicy wszystkich zawodów organizowanych w ramach 7. PKO Maratonu Rzeszowskiego. 16-latek choruje na nowotwór złośliwy Chłoniak Hodgkina.

7. PKO Maraton Rzeszowski to druga impreza biegowa w ramach cyklu PKO Rzeszów Biega, natomiast trasa tegorocznej edycji będzie taka sama jak w roku ubiegłym. W niedzielę o godz. 9.30 spod Millenium Hall (miejsce startu i mety) biegacze wystartują do maratonu na pełnym dystansie 42 kilometrów. Ulice wyszczególnione poniżej pogrubionym drukiem zostaną zamknięte w całości. Pozostałymi ulicami bieg będzie się odbywał jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

 

 

Miejsce Rzeszów