layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Sanok: Oleś Brothers & Piotr Orzechowski

 

4 października 2019 godz. 21:00 – 03:00

Trio Braci Oleś z Piotrem Orzechowskim to drugie w dorobku braci trio fortepianowe. Po współpracy z uznanym amerykańskim pianistą Kenny Wernerem i przyjętej z entuzjazmem płycie SHADOWS (płyta roku 2005 według Radio Kraków), bracia zapraszają do współpracy niezwykle utalentowanego i obsypanego nagrodami, wybitnego polskiego pianistę młodego pokolenia Piotra Orzechowskiego vel Pianohooligan.

Na koncert złożą się utwory z przygotowywanego albumu zawierającego muzykę zmarłego przed kilku laty austriackiego pianisty i kompozytora Joe Zawinula, który zasłynął jako lider jednego z najważniejszych zespołów jazzowych wszechczasów “Weather Report”. Twórczość Zawinula widziana ze środkowoeuropejskiej perspektywy i z tożsamymi punktami odniesienia ukazuje jego odrębność na tle innych kompozytorów muzyki jazzowej, dając muzykom tria możliwość eksplorowania uzupełniających się języków jazzu i muzyki europejskiej.

Piotr Orzechowski należy do grona najbardziej utytułowanych i wszechstronnych pianistów młodego pokolenia. Z jednakową biegłością porusza się w muzyce klasycznej, co w meandrach improwizacji, koncertuje zarówno solo, jak i z największymi orkiestrami, wyznaczając tym samym nowe standardy dla przyszłych pokoleń.

Bracia Oleś – kontrabasista Marcin Oleś i perkusista Bartłomiej Oleś – od czasu swego debiutu w 2000 roku z konsekwencją realizują autorską wizję muzyki, w której jazz i improwizacja są głównym punktem odniesienia. Mając na swoim koncie ponad 30 wydanych albumów z najwybitniejszymi muzykami z całego świata, nie ustają w powoływaniu od życia nowych, a zarazem oryginalnych projektów z pogranicza stylistyk.

Miejsce Klub Pani K ul. II Pułku Strzelców Podh. 1, 38-500 Sanok