layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Dukla: Spektakl „Spowiedź w drewnie” - w Browar Dukla

 

Zrealizowany przez Jacka Buczyńskiego spektakl miał swoją premierę w maju 2019 roku. Teatr odwołuje się niemal do wszystkich zmysłów człowieka. Łączy obraz czyli przedmioty stanowiące scenografię, ruch aktorów ułożony przez choreografa z dźwiękiem oprawy muzycznej oraz głosami aktorów. „Spowiedź w drewnie” Jana Wilkowskiego reżyser Jacek Buczyński poszerzył o własną wypowiedź zatytułowaną „Spowiedź w TV”. Spektakl złożony jest z dwóch części. Punktem wyjścia do realizacji była potrzeba zaznaczenia, że będąc aktorem-amatorem można podjąć profesjonalne wyzwania.

Podstawowym tworzywem teatru jest aktor, który buduje dla widza umowną rzeczywistość teatralną. Oczekujemy, że ten spektakl będzie takim, w którym nastąpi rodzaj serdecznego porozumienia pomiędzy sceną a widownią.

Spektakl jest to inicjatywą powrotu do teatru amatorskiego, by przywrócić dawne czasy. Z inicjatywą wyszli dwaj krośnianie Jacek Buczyński i Przemek Polański. „Spowiedź w drewnie” to opowieść o ludowym świątkarzu rzeźbiącym Chrystusa Frasobliwego a zarazem opowieść o losie artysty, o męce twórczej, nieadekwatności rezultatów wobec zamierzeń, o pozycji artysty w społeczeństwie, o krzywdzących krytykach i prymitywnych zleceniodawcach.

W spektaklu występują: Jacek Buczyński, Marek Burdzy, Katarzyna Truty, Anna Romańczak i Przemek Polański.

Po spektaklu odbędzie się dyskusja z twórcami i aktorami.

„Spowiedź w drewnie”

Restauracja Pub Browar DUKLA

4 października g.19.30

Wstęp 20 zł

Miejsce Restauracja pub Browar Dukla, ul. Rynek 18