layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Krośnieńska Jesień Muzyczna

krosno jesien

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza i Krośnieńska Fundacja im. Ignacego Paderewskiego zapraszają na cykl koncertów Krośnieńskiej Jesieni Muzycznej. To szczególny rok dla melomanów. 200 lat temu urodził się Stanisław Moniuszko i z tej właśnie okazji będziemy mieli zaszczyt gościć solistów Polskiej Opery Królewskiej z koncertem ballad i pieśni. Druga, to 50 rocznica tragicznej śmierci Krzysztofa Komedy. A w programie również koncert brodwayoski, jazz i Krośnieńska Lekcja Muzyki.

XXVI KROŚNIEŃSKA JESIEŃ MUZYCZNA

PROGRAM

29 września 2019, niedziela, 18:00
Grażyna Brodzińska – sopran, Kosma Band
THE BEST OF BRODWAY
Koncert arii operetkowych i standardów muzyki rozrywkowej
Bilet 60 zł, ulgowy 50 zł, z KKM 40 zł

 

Grażyna Brodzińska śpiewa repertuar operetkowy, operowy, musicalowy i piosenki ze światowego repertuaru. Współpracuje z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Dokonała licznych nagrań telewizyjnych i radiowych. Co roku śpiewa na Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Dyrektor artystyczny tego festiwalu, Bogusław Kaczyński powiedział o niej: Prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej. Obdarzona urodą, wdziękiem, scenicznym temperamentem, śpiewa, tańczy, czaruje publiczność teatralną i filharmoniczną. Artystka występowała gościnie przed publicznością Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Austrii, Anglii, Włoch, Belgii, Izraela, Holandii, Australii.

Kosma Band, w skład zespołu wchodzą świetni muzycy, wykształceni w najlepszych małopolskich i śląskich uczelniach muzycznych. Swoją pasją oraz zaangażowaniem sprawiają, iż każdy zagrany przez nich utwór nabiera klasycznego, a jednak świeżego brzmienia, a umiejętności oraz radość z grania jaką prezentują, sprawiają że koncerty z ich udziałem mają niepowtarzalny wyjątkowy klimat oraz atmosferę. W ich repertuarze znajduje się każdy rodzaj muzyki. Skład zespołu: piano, skrzypce, perkusja, gitara basowa, gitara elektryczna i akustyczna, saksofon.

Program koncertu
“ Świat ponad tęczą” – ( Czarnoksiężnik z krainy Oz) – muz. A. Harold – Kosma Band
„Czardasz” z operetki „Perła z Tokaju”- F.Raymond – G.Brodzińska
„Libertango” A. Piazzolla – Kosma Band
„Tango Jalouse” – muz. Jacob Gade - G.Brodzińska
“Oblivion” A. Piazzolla - Kosma Band
„Can - can” z operetki „Orfeusz w piekle” Jacques Offenbach – Kosma Band
„Aria ze śmiechem” z operetki „Perichola” – muz. J. Offenbach – Gr.Brodzińska
„Ojciec chrzestny” – muz. Nino Rota – Kosma Band
„Usta milczą dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka” F. Lehar G.Brodzińska
„Besame mucho” muz. C. Velazquez, sł. C. Velazquez - G.Brodzińska
„Czardasz Montiego” Vittorio Monti – Kosma Band
„Walc z Barbary” z filmu „Noce i dni” w reżyserii J. Antczaka muz. W. Kazanecki– Kosma Band
„Walc minutowy” F. Chopin– Gr. Brodzińska
Wiązanka ( „Baby”, „Zimny drań”, „Ta ostatnia niedziela”) H.Wars, L. Starski – Kosma Band
„Panie Janie” z filmu „Zapomniana melodia” H.Wars, L. Starski – Gr. Brodzińska
„Sexappeal” z filmu „Piętro wyżej” (muz. H. Wars, sł. E. Schlechter - G.Brodzińska
„Przetańczyć całą noc” z musicalu ” (My fair Lady) – muz. F. Loewe, sł. A. Lerner - G.Brodzińska

6 października 2019, niedziela, 17:00
Fundacja Paderewskiego
KROŚNIEŃSKA LEKCJA MUZYKI
Koncert w wykonaniu pedagogów, uczniów i absolwentów krośnieńskich szkół muzycznych
Wejściówki

7 października 2019, poniedziałek, 18:00
Lena Ledoff - fortepian, Adam Rymarz - śpiew, Paweł Sztompke - prowadzenie
W DRODZE DO HOLLYWOOD. KRZYSZTOF KOMEDA. 50. rocznica
Koncert kompozycji Krzysztofa Komedy
Bilet 50 zł, ulgowy 40 zł, z KKM 30 zł

Koncert w ramach XXVI KROŚNIEŃSKIEJ JESIENI MUZYCZNEJ dedykowany jednemu z najwybitniejszych kompozytowrów jazzowych - W DRODZE DO HOLLYWOOD. KRZYSZTOF KOMEDA - 50. rocznica
W tym roku minęła 50. rocznica śmierci jednego z najsłynniejszych kompozytorów kina, Krzysztofa Komedy. Czas Komedy – przełom lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych – to czas jazzu w muzyce, szkoły polskiej w kinie, moment niezwykle twórczy i piękny dla powojennej kultury Europy. Muzyka Komedy przetrwała próbę czasu, wciąż jest atrakcyjna dla nowych pokoleń i ważna dla artystów, którzy sięgają po jego tematy.
RCKP zaprasza na wieczór jego muzyki. Grać będzie wspaniała interpretatorka muzyki jazzowej, ale i poważnej, Lena Ledoff, śpiewać wyjątkowy Adam Rymarz, a Paweł Sztompke opowie o Komedzie, jego czasach, filmach, o życiu kompozytora, o czasach, w których żył i o jazzie, który tworzył. O jazzie, który stworzył całe środowisko artystów i słuchaczy czujących się bardziej wolnymi w nie do końca wolnym świecie PRL lat 50 i 60-tych.

Program
Lena Ledoff – fortepian, Adamem Rymarzem - śpiew
"Ja nie chcę spać", słowa Agnieszka Osiecka
"Samotne wyspy serc", słowa Wojciech Młynarski
"Crazy girl", słowa Wojciech Młynarski
"Nim wstanie dzień", słowa Agnieszka Osiecka
"Moja ballada", słowa Agnieszka Osiecka
"Szara kolęda", słowa Wojciech Młynarski
Lena Ledoff - fortepian
dwie suity solo na tematy z filmów: "Nóż w wodzie", "Rosemary's baby ", "Kattorna", "Dwóch ludzi z szafą", "Matnia"
Paweł Sztompke - prowadzenie koncertu

15 października 2019, wtorek, 18:00
Tatiana Hempel-Gierlach - sopran, Robert Gierlach - baryton, Dagmara Dudzińska – fortepian
Polska Opera Królewska
STANISŁAW MONIUSZKO – BALLADY I PIEŚNI
Koncert dla uczczenia 200. rocznicy urodzin kompozytora
Bilet 50 zł, ulgowy 40 zł, z KKM 30 zł

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza ma zaszczyt gościć Polską Operę Królewską w ramach cyklu koncertów XXVI Krośnieńskiej Jesieni Muzycznej.

TATIANA HEMPEL-GIERLACH. Sopran. W ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Ma w swoim dorobku artystycznym liczne występy i tournée w krajach Europy (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja, Hiszpania). Pięciokrotnie odbywała tournée po Japonii. Wielokrotnie brała też udział w festiwalach muzycznych: w Festiwalu Adama Didura w Sanoku, Festiwalu Muzyki Oratoryjnej ,,Musica Sacromontana” w Gostyniu, czy Festival dell’ Arte w Dolinie Pałaców i Ogrodów w Wojanowie i Bukowcu. Jest solistką Polskiej Opery Królewskiej.
ROBERT GIERLACH. Bas-baryton. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu . Artysta współpracuje z takimi zespołami, jak Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Sinfonia Varsovia, Berliner Philharmoniker, Wiener Philharmoniker, Orkiestra Filadelfijska, Orchestre National de France, I Solisti Veneti, City of Birmingham Orchestra, Rundfunk Sinfonieorchester Berlin, Dresdner Rundfunk Orcheser, NHK Tokyo Orchestra. Śpiewał też z Orkiestrą Szwajcarii Romańskiej w Genewie i Lozannie oraz Filharmonikami Filadelfijskimi w Filadelfii i Carnegie Hall w Nowym Jorku. Artysta prowadzi klasę śpiewu solowego na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Jest solistą Polskiej Opery Królewskiej.
DAGMARA DUDZIŃSKA. Pianistka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 1994-2017 była związana z Warszawską Operą Kameralną – jako pianistka i korepetytor solistów. Brała również aktywny udział w spektaklach operowych, realizując partię klawesynu w dziełach Mozarta, Rossiniego, Cimarosy i wielu innych. Uczestniczyła w kolejnych edycjach Festiwalu Mozartowskiego oraz Festiwalu Oper Gioacchina Rossiniego w Warszawie. W artystycznym dorobku posiada także nagrania dokonane dla Polskiego Radia. Prowadzi również działalność pedagogiczną. W 1996 roku objęła stanowisko wykładowcy na Wydziale Wokalnym swojej macierzystej Uczelni. Od 2018 roku związana z Polską Operą Królewską jako pianistka i korepetytor solistów.

30 października 2019, środa, 18:00
Grażyna Auguścik – wokal, Bester Quartet
MUZYCZNE ŚWIATY
Koncert muzyki jazzowej, awangardowej, folkowej
Bilet 60 zł, ulgowy 50 zł, z KKM 40 zł

GRAŻYNA AUGUŚCIK, polska wokalistka jazzowa. Śpiewa utwory nawiązujące do polskiej muzyki ludowej, muzyki latynoskiej i klezmerskiej. Uczyła się gry na gitarze w szkole muzycznej w Słupsku, później uczyła się śpiewu, kończąc Berklee College of Music w Bostonie. W 1988 wyjechała do USA, gdzie występowała m.in. z Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak. W 2002, 2003, 2004, 2006 i 2016 uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez Jazz Forum. Nagrała 12 albumów, w tym dwa z Urszulą Dudziak.
BESTER QUARTET jest swego rodzaju fenomenem na światowym rynku muzycznym. Grupę tworzą czterej wybitni instrumentaliści, wykształceni muzycy klasyczni i jazzowi. Charakterystyczną cechą zespołu jest wykonawstwo muzyki o szerokim przekroju stylistycznym, w którym zasymilowane zostały wybrane elementy muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej oraz dokonania współczesnej kameralistyki, gdzie fundamentem do budowania niepowtarzalnych form instrumentalnych jest improwizacja. Formacja jest nowym obliczem legendarnego The Cracow Klezmer Band, który powstał w 1997 roku w Krakowie z inicjatywy kompozytora i akordeonisty Jarosława Bestera.

Sprzedaż biletów w kasie RCKP, ul. Kolejowa 1, od 2 września. Serdecznie zapraszamy.

Miejsce Krosno

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń