layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Rzeszów: Potańcówka Miejskia dla Seniorów z koncertem Krystyny Giżowskiej

rzeszow senior

Występ Krystyny Giżowskiej – legendy polskiej estrady zakończy tegoroczny cykl „Senior w Mieście”. Koncert odbędzie się w sobotę 28 września 2019 roku podczas popularnej Potańcówki Miejskiej dla Seniorów, na którą zaprasza Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Udział w imprezie jest bezpłatny, a organizatorem wydarzenia jest Rzeszowski Dom Kultury.

„Senior w Mieście” to wrześniowy cykl wydarzeń adresowany do wszystkich mieszkańców Rzeszowa powyżej 60 roku życia. Tegoroczną serię imprez zakończy Potańcówka Miejskiej dla Seniorów, której finał stanowić będzie koncert Krystyny Giżowskiej – jednej z najbardziej znanych gwiazd polskiej estrady.

Krystyna Giżowska to legendarna polska piosenkarka znana szerszej publiczności z takich przebojów, jak „Przeżyłam z Tobą tyle lat”, „Złote obrączki” oraz „Nie było Ciebie tyle lat”. Profesjonalną karierę muzyczną rozpoczęła w latach siedemdziesiątych, odnosząc od tego czasu liczne sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach piosenki. Była zdobywczynią: II nagrody na Coupe d’Europe w Austrii w 1977 roku, I nagrody za interpretację piosenki do muzyki Chopina na Festiwalu Przebojów w NRD w 1978 roku, III nagrody i nagrody publiczności na Festiwalu Piosenki w Dreźnie w 1979 roku, Grand Prix na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Szwecji w 1981 roku oraz Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot w 1984 roku.

Potańcówka Miejska dla Seniorów z koncertem Krystyny Giżowskiej odbędzie się w sobotę 28 września 2019 roku w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach. Zabawa taneczna rozpocznie się o godzinie 17:00, natomiast występ piosenkarki zaplanowano na godzinę 20:00. Do wspólnej zabawy zaprasza Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, a organizatorem wydarzenia jest Rzeszowski Dom Kultury. Impreza odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji „60+ kultura”.

Impreza jest realizowana w ramach cyklu „Senior w Mieście” i została sfinansowana z budżetu Gminy Miasto Rzeszów. Szczegółowe informacje dotyczące całego cyklu oraz organizowanych w jego ramach wydarzeń dostępne są na stronie internetowej www.rzeszow.pl.

Miejsce Rzeszów