layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Lezajsk: Olimpiada Gier Podwórkowych

Lezajsk podworko

27 września w piątek, na placu przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku od godziny 9.30 do 12.00 będzie rozgrywana Olimpiada Gier Podwórkowych, organizowana przez Księgarnie Nova, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku a także Urząd Komunikacji Elektoricznej.

Olimpiada daje możliwość dzieciom i młodzieży przeniesienie się do czasów młodości rodziców, kiedy to gry podwórkowe były najpopularniejszym i najciekawszym sposobem spędzania wolnego czasu.

Podczas Olimpiady rozgrywane będą zawody w czterech dyscyplinach – Zośka, Klasy, Kapsle i Guma.

Do całej akcji włączył się także Urząd Komunikacji Elektronicznej, ze swoją najnowszą kampanią społeczną – Klikam z głową - której celem jest promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci, oraz profilaktyka poprzez edukację najmłodszych.

Urząd Komunikacji Elektronicznej zaprezentuje także oprogramowanie ScottieGO! Jest to innowacyjna gra do nauki programowania dla najmłodszych. Jest połączeniem kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów.

Wszystko to połączone jest z czytaniem stanowi przepis na doskonałą zabawę dla młodszych i starszych.

Będą nagrody, upominki a przede wszystkim świetna zabawa na świeżym powietrzu.

Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Miejsce Leżajsk