layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Mielec:Festiwal Youthest

mielec youthestJuż w sobotę, 27 lipca, na Bulwarach nad Wisłoką, będzie miało miejsce wydarzenie, które z pewnością Mielec zapamięta na długo! Wszystko za sprawą festiwalu Youthest organizowanego przez Fundację Klub Młodych Liderów. Będzie to już trzecia edycja tego festiwalu w naszym mieście, jednak szykuje się o wiele więcej atrakcji. Tak się składa, że Youthest w Mielcu to 100 wydarzenie Młodych Liderów, co oznacza dodatkową niespodziankę dla mielczan. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Fundacja Klub Młodych Liderów to organizacja, która działa już w Mielcu od ponad 5 lat. Jej misją jest wspieranie młodych i ambitnych mielczan poprzez organizację szkoleń, warsztatów czy pomoc merytoryczną. Ponadto, poprzez realizację projektów społecznych, poprawiają życie lokalnej społeczności. Dotychczas, z sukcesem udało im się zorganizować wiele wydarzeń o różnorodnej tematyce, m.in.: maratony filmowe, turnieje sportowe takie jak Mielec CUP, czy też właśnie Youthest.

Poprzednie edycje Youthestu cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców Mielca i okolic, przez co stały się wizytówką fundacji. Ze względu na jego popularność, w tym roku jest on organizowany w 3 miastach na Podkarpaciu.

Youthest to połączenie czterech festiwali w trakcie jednego popołudnia. Każdy z nich skierowany jest do innej grupy odbiorców, co sprawia, że w wydarzeniu biorą udział tysiące osób bez względu na wiek, czy też płeć. Jest to jedno z nielicznych wydarzeń, którego celem i efektem jest rzeczywista integracja pokoleń we wspólnej zabawie.

Pierwszym z nich jest Festiwal Baniek Mydlanych. Fundacja Klub Młodych Liderów organizuje największe festiwale baniek mydlanych w Polsce! Zaplanowany jest on na godzinę 15.00 i potrwa do 17.00. Skierowany jest on do najmłodszych. Podczas jego trwania dzieciom zostanie wręczone 800 sztuk darmowych baniek mydlanych. Zabawie, prowadzonej przez grupę animatorów z Fundacji KML, będzie towarzyszyć dziecięca muzyka, konkursy dla rodzin, wielkie dmuchane zjeżdżalnie, w tym zjeżdżalnia o długości 11m, a także malowanie twarzy, skręcanie balonów, ogromny TUBAN Slime i wiele innych atrakcji. Ponadto, nie zabraknie kilkumetrowych baniek mydlanych, a także takich, które umożliwiają zamykanie dzieci i dorosłych wewnątrz. Podczas festiwalu postaramy się wypełnić Mielec bańkami mydlanymi. Konkursy prowadzone przez animatorów na scenie, będą okazją do wygrania gadżetów i nagród ufundowanych przez sponsorów wydarzenia między innymi firmę MCDesign oraz bank BNP PARIBAS.

Kolejny- Festiwal Kolorów, gdzie główną atrakcją jest oczywiście barwny puder Holi. Start i pierwszy wyrzut zaplanowany jest na godzinę 17.30. Kolejne wyrzuty będą co pół godziny, a wszystko to wśród uśmiechu i poczucia niesamowitej energii. Zabawie będzie towarzyszyć wspaniała muzyka. Na scenie pojawi się DJ „TONIU”. Całość festiwalu dopełni energiczna Zumba, prowadzona przez Extreme Fitness, która pozwoli na dodatkowy ruch pośród kolorów.

Festiwal Ognia to kolejna część Youthestu. Rozpocznie się on o godzinie 21:30 i potrwa pół godziny. Teatr tańca ognia występujący po zachodzie Słońca jest przeżyciem, którego nie sposób zapomnieć. Iskry, taniec, muzyka, ogień, choreografia, gwieździste niebo i tysiące osób zebranych w jednym miejscu – pozwalają na chwilę wyłączyć się z codzienności i przeżyć magiczne 30 minut pełne emocji. W trakcie spektaklu grupa artystów ze Stalowej Woli bawi się ogniem, tworząc przy okazji widowisko, które wręcz kipi uczuciami i zachwyca każdego – bez względu na wiek.

Ostatnią częścią jest Festiwal Fajerwerków. Po zakończeniu Festiwalu Ognia nad głowami uczestników rozbłyśnie niebo, na którym pojawią się fajerwerki. Widowisko pod wybraną wcześniej muzykę, pozwoli na skupienie się na chwili i zapatrzenie w piękne niebo. Mając na uwadze dobro zwierząt spektakl trwać będzie maksymalnie 5 minut, a w jego czasie wykorzystane zostaną w dużej części tzw. „silenty” (ciche fajerwerki).

Zapraszamy na wydarzenie na Facebooku, gdzie znajdziecie więcej informacji i będziecie mogli być ze wszystkim na bieżąco: https://www.facebook.com/events/1202579169922601/

Miejsce Mielec