layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Zarszyn: Dzień Papieski

zarszyn papiezZapraszamy serdecznie na Dzień Papieski, który odbędzie się  w dniu 19 maja 2019 r. o godz. 16:00 w Regionalnym Centrum Pamięci Kardynała Karola Wojtyły w Pastwiskach.

Centrum powstało w celu upamiętnienia licznych pobytów Kard. Karola Wojtyły w Beskidzie Niskim a w szczególności w Rudawce Rymanowskiej. Miejsce to pokazuje ścieżkę życiową Korola Wojtyły, która doprowadziła go aż na Stolicę Piotrową poprzez wyeksponowanie trzech wątków intelektualno-duchowego, pasterskiego, turystyczno - przyrodniczego.

Proponujemy tzw. krótką ścieżkę papieską, która obejmuje:

- zwiedzanie Kościoła pw. Św. Józefa w Pastwiskach, gdzie znajduje się figurka Matki Boskiej Fatimskiej podarowana przez Jana Pawła II - Czas trwania ok. 15 minut
- zwiedzanie Centrum z opiekunem - czas trwania ok. 30 minut
- spacer do najbardziej urokliwego miejsca w Rudawce Rymanowskiej jakim jest Ściana Olzy nad Wisłokiem, w sąsiedztwie której znajduje się pomnik upamiętniający liczne pobyty Kardynała Karola Wojtyły w tym miejscu. – czas z dojazdem ok. 30 - 45 minut

Ofertę chcemy skierować również do dzieci młodszych i starszych.

Proponujemy:

- krótkie zwiedzanie wystawy z opiekunem, który w przystępny sposób przybliży dzieciom postać Kardynała Karola Wojtyły,
- wyświetlenie filmu o życiu Karola Wojtyły około 25 minut,
- krótkie zabawy związane z postacią Kardynała: zabawa w teatr, zbiorowe rysowanie postaci Jana Pawła II, itp. ( dla młodszych dzieci )
- krótki test z wiedzy o Janie Pawle II ( dla starszych dzieci )

W budynku znajduje się sala konferencyjna, wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny, mogąca pomieścić do 100 osób, która jest idealnym miejscem na zorganizowanie konferencji, spotkań, dyskusji, itp.

Miejsce Pastwiska