layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Lubaczów: Europejska Noc Muzeów

lubaczow nocMuzeum Kresów w Lubaczowie znów przyłącza się do Europejskiej Nocy Muzeów. Z tej okazji drzwi instytucji otwarte będą 19 maja od godz. 11:00 do 24:00. Głównym tematem będzie ubiór i moda konceptualna.

Europejska Noc Muzeów to propozycja dla wszystkich, którzy na co dzień nie mają czasu odwiedzić instytucji kultury. Lubaczowska placówka przyłączając się do tej idei w najbliższą niedzielę otwarta będzie do późnych godzin. Obok wystaw stałych zwiedzić będzie można dwie najnowsze ekspozycje – „Przystanek ubranie” oraz „Rysunek żurnalowy. Anita Żmurko-Sieradzka”, które dowiodą nam, że ubrania to nie tylko okrycia. Ukazują naszą ekspresję, są wyrazem osobowości i azylem.

W Muzeum Kresów w Lubaczowie prezentowana będzie moda konceptualna autorstwa Anity Żmurko-Sieradzkiej – niepokornej artystki z Lubaczowa, która projektuje awangardową modę na miarę światowych wybiegów, jest nauczycielką plastyki, otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty i wychowania. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie oraz Projektowanie Ubioru na ASP w Łodzi. Jej dyplomowa kolekcja „Idee fixe” została wyróżniona przez Viva Moda.

Otwarcie wystawy w Galerii Oficyna odbędzie się o godz. 11:00, a w siedzibie głównej muzeum – o 11:30.

Miejsce Lubaczów