layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Dynów: Pogórzańska nuta 2019

dynow nutaNiedziela, 19-05-2019

Pogórzańska Nuta – Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu w Kazimierzu n/Wisłą.

Ilość zespołów ludowych, szczególnie doskonałych kapel Pogórza Dynowskiego, zobligowała ponad 30 lat temu Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie i Wojewódzki Dom Kultury w Przemyślu do zorganizowania w pogórzańskiej stolicy – Dynowie - wojewódzkiego spotkania zespołów ludowych. Obecnie przegląd przybrał nazwę „Pogórzańska Nuta” i współorganizowany jest z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Rzeszowie.

W Przeglądzie biorą udział kapele, instrumentaliści i śpiewacy ludowi, którzy w swoich kategoriach walczą o reprezentowanie województwa podkarpackiego w Ogólnopolskim Festiwalu w Kazimierzu n/Wisłą. Bardzo ważną kategorią Przeglądu jest konkurs „Duży - Mały” – czyli prezentacja przez dzieci i młodzież tradycji instrumentalnych przejętych od swoich mistrzów. Jest to konkurs dla ucznia, nie dla mistrza, który towarzyszy młodemu ludowemu grajkowi na scenie i powinien rozpocząć prezentację.

Miejsce Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie Ks. Józefa Ożoga 10 36-065 Dynów