layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Tarnobrzeg: Noc Muzeów 2019

tarnobrzeg noc12 zł – tyle kosztować będzie bilet wstępu do Muzeum Historycznego miasta Tarnobrzega w sobotę 18 maja br, w dniu obchodów Europejskiej Nocy Muzeów. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na zakup XVII-wiecznego szyszaka.

Europejska Noc Muzeów to impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury w godzinach nocnych. Pierwsza Noc Muzeów miała miejsce w styczniu 1997 r w Berlinie, w Polsce zaś pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 roku w poznańskim Muzeum Narodowym. Obecnie organizuje ją ponad 120 miast Europy.

Ideą tego wydarzenia jest nocne zwiedzanie, umożliwiane za darmo lub za symboliczną kwotę, np. w Muzeum Narodowym w Krakowie wynosi ona 1 zł. Po raz pierwszy opłatę wprowadza w tę noc Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega. Bilet wstępu kosztować będzie 2 zł, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup XVII-wiecznego szyszaka, który będzie można po raz pierwszy obejrzeć wraz z innymi nowo pozyskanymi eksponatami w tą wyjątkową noc.

- Będzie to miało podwójny wymiar symboliczny. Będziemy demonstrować ten szyszak, a każdy kto kupi bilet będzie mógł kiedyś powiedzieć patrząc na niego w gablocie „To jest między innymi mój dar dla muzeum” – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl Tadeusz Zych, dyrektor muzeum.

Miejsce Muzeum Historycznego miasta Tarnobrzega