layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Ustrzyki Dolne: Ferie 2019

ustrzykiFerie w Ustrzykach Dolnych ruszyły pełną parą. Młodzież i dzieci do 24 lutego mogą liczyć na spektakle teatralne, przeglądy muzyczne, zawody sportowe, filmy, konkursy i zabawy. Ale Zimowa Stolica Bieszczad jak co roku przygotowała się nie tylko z myślą o najmłodszych gościach.

Ustrzyki Dolne ferie rozpoczęły z kulturalnym przytupem w Ustrzyckim Dom Kultury, z IV Ustrzycką Teatromanią, która potrwa do 29 stycznia.
30 stycznia zapraszamy na Ustrzyckie Obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Zaplanowano mi.n. spacer edukacyjny śladami ustrzyckich Żydów oraz sesje „Żydzi na ziemi ustrzyckiej - zapomniane dziedzictwo” w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego.

W Ustrzyckim Domu Kultury 1 lutego zobaczymy spektakl Teatru Iluzji Aleksandra Tkacza, a 2 lutego dobędzie się III Przegląd Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy mu”. Dodatkową ofertę przygotowała też ustrzycka biblioteka, która już 31 stycznia zaprasza na XVI Ustrzyckie Śpiewanie kolęd i pastorałek.

Dla osób, które lubią aktywny wypoczynek znajdą się m.in.: 12 lutego - V Podkarpacka Liga Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim na stokach Gromadzynia. 13 lutego konkursy łyżwiarskie na lodowisku. 14 lutego turniej dla dzieci i młodzieży w tenisie stołowym i szachach oraz walentynkowe zawody pływackie dla dzieci i młodzieży na basenie „Delfin”.
16-17 zapraszamy natomiast na XXXII Bieszczadzki Bieg Lotników w Ustjanowej Górnej, a 21 lutego na zawody w biegach narciarskich.

Bieszczadzki Park Narodowy zachęca natomiast do korzystania z oferty edukacyjnej w okresie ferii zimowych w obiektach edukacyjnych Bieszczadzkiego Parku Narodowego i Muzeum Przyrodniczym BdPN, w Muzeum Przyrodniczym Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych oraz w Terenowej Stacj Edukacji Ekologicznej BdPN w Wołosatem.

W trakcie zimowych ferii w Ustrzykach Dolnych cały czas działają wyciągi narciarskie na stacjach narciarskich - Gromadzyń i Laworta, a także trasy biegowe im. Stanisława Nahajowskiego w Ustjanowej Górnej. Cały tydzień można też korzystać z lodowiska, z basenu „Delfin” oraz z sal czy siłowni hali sportowej w Ustrzykach Dolnych.

ustrzyki1

ustrzyki2

Miejsce Ustrzyki Dolne