layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Rzeszów: wystawa z okazji Światowego Dnia Kota

rzeszow kotyKoty są zwierzętami niezwykłymi, fascynującymi, zręcznymi, ze wszystkich zwierząt mają chyba najwięcej wdzięku. Zarówno dzikie koty jak i koty domowe są powszechnienie obecne w literaturze i to zarówno w tej dla dzieci, jak i w tej dla dorosłych.

Z okazji Światowego Dnia Kota w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie została przygotowana niesamowita wystawa. Od 1 lutego do 1 marca 2019 r.przy ul. Sokoła 13 w godzinach otwarcia biblioteki można zwiedzać ekspozycję „Po prostu koci świat”.

Na ekspozycję składają się różne wydawnictwa dotyczące kotowatych ze zbiorów własnych Biblioteki, m.in. „Kot. Historia i legendy”, „I kot ma duszę”, „Koty”, powieści z motywem kota: „Mistrz i Małgorzata”, „Opowieści z Narnii”, „Harry Potter”, seria kryminałów, a także wiersz W. Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu”.

Osobne miejsce zajmują bajki tematyczne, m.in. z księgozbioru Filii nr 10 oraz Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, w tym popularne „Przygody kota Filemona”, „Przygody Filonka Bezogonka”, „Kot w butach” i „Chory kotek”.

Uzupełnieniem wystawy o kotach są wydawnictwa multimedialne oraz humorystyczne gadżety z motywem głównego bohatera wystawy – figurki, puzzle, kalendarz kota jaśnie pana, termofor oraz kubek.

Wstęp wolny!

Miejsce Rzeszów