layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Stalowa Wola: Orszak Trzech Króli

6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Tego dnia po raz siódmy przejdzie Orszak Trzech Króli. Tym razem nie ulicami Stalowej Woli.

Orszak Trzech Króli to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz za granicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze - zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie.

W tym roku Orszak rozpocznie się Mszą św. o godzinie 12:15 w kościele Miłosierdzia Bożego "Źródło", po niej ciąg dalszy na placu przy kościele św. Floriana. Jak zapewniają organizatorzy Orszak będzie wyjątkowy i jedyny taki w Polsce. Szczególne atrakcje czekają na dzieci.

Tradycyjnie wydarzeniu towarzyszy hasło przewodnie. W 2019 roku jest nim "Odnowi oblicze tej ziemi" nawiązujące do wypowiedzianych czterdzieści lat temu, słów św. Jana Pawła II, nawołujące do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w Polsce i do osobistej pracy nad przemianą serc.

Miejsce Stalowa Wola