layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Rzeszów: Warsztaty bębniarskie – Rhythms of resistance

181023 bembnyPierwszy zespół RoR powstał w Wielkiej Brytanii w ramach przygotowań do protestów społecznych przeciwko spotkaniu Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego w Pradze w lipcu 2000 roku. Zagrało wówczas 55 osób, stanowiących obok m.in. takich organizacji jak Ya Basta część ponad sześćdziesięciotysięcznej demonstracji, która zdołała zablokować obrady MFW i BŚ. Idea zespołów sambowych społecznie i politycznie zaangażowanych rozprzestrzeniła się na cały świat. Obecnie w ramach sieci istnieje ponad 80 grup muzycznych.

Rzeszowska Samba jest zespołem, którego samoorganizacja oparta jest na niekomercyjnych zasadach, jest on również zarządzany niehierarchicznie. Wszyscy członkowie i członkinie są równi/e i mają takie same prawo decydowania zarówno o jego rozwoju, jak i przedsięwzięciach, w jakich zespół uczestniczy. Chcemy, aby nasza muzyka tworzyła pozytywne relacje i łączyła ludzi w solidarnym działaniu. Dzięki niej możemy być wolni i możemy również głośno wypowiedzieć się w kluczowych dla nas sprawach. Jesteśmy otwarci i otwarte na nowe osoby, planujemy otwarte spotkania, podczas których omówimy dalszą współpracę. Nasza inicjatywa to pierwsza na Podkarpaciu próba utworzenia filii międzynarodowego ruchu muzycznego współpracującego z innymi sekcjami w całej Polsce i na świecie.

Wykorzystujemy afro-brazylijskie rytmy, by wspierać demonstracje, happeningi, akcje uliczne. Wspieramy działania proekologiczne, antydyskryminacyjne i wolnościowe oraz wszystkie tematy, które są bliskie członkom i członkiniom grupy.

Zajęcia odbywają się we wtorki, w godzinach 18:00-19:15.

Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24

Miejsce Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24