layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Dębica: Koncert dla Tadzia

debica tadzioSiódma edycja koncertu poświęconego pamięci Tadeusza Gardziela, wiceburmistrza Dębicy, wykładowcy akademickiego i przedsiębiorcy odbędzie się tradycyjnie już 28 października. Na Rynku w Dębicy oraz w Domu Kultury i Kinie „Kosmos” wystąpią: aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i pieśniarz Lech Dyblik z gośćmi oraz zespół Raz Dwa Trzy.

Lech Dyblik, znany z kilkudziesięciu ról w filmach, m.in. w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, ale też z roli Kazimierza Badury w serialu „Świat według Kiepskich”, wykonuje romanse i pieśni rosyjskie z lat 40. oraz pieśni odeskie. W 2011 roku wydał płytę pt. Bandycka dusza, zaś w 2012 Dwa brzegi — album z rosyjskimi piosenkami wojennymi.

Aktor wystąpi tego dnia podwójnie – podczas występu ulicznego na Rynku w Dębicy wraz z zaproszonymi gośćmi oraz w ramach recitalu w towarzystwie akordeonisty Leszka Kołodziejskiego i gitarzysty jazzowego Piotra Domagały w DKiK „Kosmos”.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Raz Dwa Trzy, który od lat udowadnia, że można podążać swoją drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki, a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko wymieniany jest jako zespół rockowy — wszak występował w Jarocinie. Sympatycy, fani i wielbiciele Raz Dwa Trzy kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bossa novy, kojące rytmy reggae, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu. Teksty Adama Nowaka są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami z głębokim przesłaniem. Wielokrotnie nominowani do prestiżowych nagród muzycznych i nagradzani, a ich albumy pokrywają są złotem i platyną.

Podczas wydarzenia będzie miała miejsce także promocja książki poświęconej osobie Tadeusza Gardziela pt. „Tadeusz Gardziel. Człowiek praktyczny i magiczny” będącej osobistą opowieścią o Tadeuszu — mężu i ojcu, przyjacielu, współpracowniku oraz nauczycielu akademickim.

28 października 2018

godz. 13:00
Rynek w Dębicy
Lech Dyblik i Goście — performance uliczny

godz. 18:00
Dom Kultury i Kino „Kosmos” MOK w Dębicy, ul. Lisa 3
Recital Lecha Dyblika (gitara, śpiew) z towarzyszeniem Leszka Kołodziejskiego (akordeon) i Piotra Domagały (gitara)
Koncert zespołu Raz Dwa Trzy

wstęp wolny — bezpłatne wejściówki do odbioru w DKiK „Kosmos”

Miejsce Dębica