layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Rzeszów: Spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem „Świat nierzeczywisty”

181022 rzeszow spotkanie25.10.2018 (czwartek)

Godz.18.00

Budynek WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13

Spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem „Świat nierzeczywisty”

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem „Świat nierzeczywisty”

Jakub Ćwiek – pisarz, publicysta, miłośnik i znawca popkultury. Z wykształcenia kulturoznawca . Był dziesięciokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla, którą otrzymał w 2011 r. za opowiadanie „Bajka o trybach i powrotach”. Jego książka „Chłopcy 4. Największa z przygód" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Fantastyka. Silnie związany z fandomem, bywalec konwentów. Charakterystyczną cechą twórczości Jakuba Ćwieka są liczne nawiązania do popkultury: książek, filmów, seriali, utworów muzycznych czy rozmaitych mitologii.

Do najważniejszych jego dzieł zalicza się powieści "Chłopcy", "Kłamca", "Krzyż Południa. Rozdroża", a także opowiadania "Bóg marnotrawny", "Cicha noc" i "Bajka o trybach i powrotach". Łącznie bibliografia pisarza liczy już ponad 20 pozycji książkowych. Część z nich ukazała się również w formie audiobooka.

Spotkanie z cyklu „Nie-zwykłe spotkania” organizowanego w ramach projektu „Książka w roli głównej” dofinansowanego z programu „Partnerstwo dla książki” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miejsce Rzeszów