layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Rzeszów: Uroczyste rozdanie nagród w konkursie „ O Pióro Pegaza” 2018

181022 pioro24.10.2018 (środa) Godz.17.00
Wypożyczalnia Muzyczna, ul. Żeromskiego 2
Uroczyste rozdanie nagród w konkursie „ O Pióro Pegaza” 2018
W programie koncert Ewy Siembidy - piosenki znane i lubiane

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na uroczyste wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego O Pióro Pegaza 2018 Najdroższy wyraz...

Pióro Pegaza 2018 to czwarta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego, którego organizatorem jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Tegoroczna edycja, pod hasłem „Najdroższy wyraz ....” zorganizowana została w związku z obchodami Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konkurs skierowany był zarówno do debiutujących poetów, jak i twórców z określonym dorobkiem.

Przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem, do oceny merytorycznej zakwalifikowano 102 prace. Wiersze oceniało jury w składzie: dr Zofia Brzuchowska, literaturoznawca, krytyk literacki – Przewodnicząca, dr Iwona Piętak, redaktor Polskiego Radia Rzeszów Lucyna Kloczkowska, kustosz, kierownik Działu Instrukcyjno – Metodycznego WiMBP w Rzeszowie.

Laureatów poznamy podczas uroczystego rozdania nagród, które odbędzie się 24 października 2018 r., o godz. 17.00, w Wypożyczalni Muzycznej WiMBP przy ul. Żeromskiego 2 w Rzeszowie.

Zgodnie z regulaminem laureaci zostali już powiadomieni pocztą elektroniczną lub telefonem.

Artystyczną oprawą wieczoru będzie koncert Ewy Siembidy – wokalistki jazzowej, studentki Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Wydziale Muzyki UR, Absolwentki Kulturoznawstwa na UMCS w Lublinie. Artystka udziela się w różnych projektach muzycznych z pogranicza muzyki soul, jazzu i popu. Miała przyjemność występować z gwiazdami polskiej sceny muzycznej m.in. Natalią Kukulską i Grażyną Łobaszewską. Wraz z występującym z nią w duecie pianistą jazzowym Tomaszem Jachymem zdobyła I miejsce w piątej edycji „Student ma talent” na tegorocznych KultURaliach.

Ideą konkursu jest wspieranie talentów literackich, pobudzanie wrażliwości poetyckiej, twórczej aktywności i artystycznej konfrontacji. Celem tegorocznej edycji było zainspirowanie twórców do podjęcia tematu niepodległości, istotnej dla historii Polski, która "po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna powróciła na mapę świata", uwrażliwienie na piękno i bogactwo historii i języka ojczystego, stworzenie okazji do artystycznej konfrontacji, doskonalenie warsztatu poetyckiego, promowanie talentów literackich oraz pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej.

Konkurs miał charakter otwarty. Warunkiem uczestnictwa było nadesłanie jednego wiersza, nawiązującego do hasła przewodniego: „Najdroższy wyraz...” . Uczestnicy mogli przesyłać swoje prace do 31 sierpnia 2018 r.

Miejsce Rzeszów, Wypożyczalnia Muzyczna, ul. Żeromskiego 2