layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Krosno: Dzień Otwarty Muzeum Podkarpackiego

181017 krosno dzienotwartyPo raz kolejny Muzeum otwiera swoje podwoje dla wszystkich zainteresowanych, choć szczególnie serdecznie zaprasza najmłodszych. Dla nich właśnie przygotowano liczne atrakcje, które tworzą program tegorocznego Dnia Otwartego.

Przychodząc na ulicę Piłsudskiego nie wchodzimy tylko na dziedziniec Pałacu Biskupiego, ale dzięki podróżnikom z Poznajemy Świat przeniesiemy się na turecki bazar, poznamy sztukę Japonii i odwiedzimy Indie. Zorganizowane zostaną stoiska z prezentacją pamiątek, instrumentów, muzyki i strojów z tych egzotycznych miejsc.

Jak co roku, organizatorzy proponują również Pałacowe czytadło – tym razem będzie to Koziołek Matołek. Ponadto zaplanowano interaktywną salę gier wypełnioną grami planszowymi o tematyce muzealnej i krośnieńskiej. Będzie tu można na przykład otoczyć średniowieczne Krosno murami...

Przez cały czas trwania wydarzenia będzie można również zagrać w grę miejską – Czas Patriotów, która przeniesie nas do drugiego dziesięciolecia XX wieku, kiedy to Krosno włączyło się w walkę o suwerenną Polskę. Karta gry poprowadzi nas po starym mieście, śladami lokalnych patriotów i miejsc, które były z nimi związane. Tej tematyce poświęcona jest również wystawa czasowa Powrót Niepodległej, którą także będzie można zwiedzić. Cała impreza ma charakter otwarty i bezpłatny.

Miejsce Krosno