layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Stalowa Wola: Noc z Coolturką

stalowa cool19 października zapraszamy na święto debiutantów, czyli „Noc z Coolturką”.

Maraton ze sztuką rozpocznie wystawa fotografii autorstwa Agaty Bednarz „Świat wokół Agaty Bednarz”. Agata pochodzi z Turbi. Jest tegoroczną absolwentką Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli, gdzie uczyła się w klasie o profilu fototechnik. Fotografią zajmuje się od około czterech lat. J Swoją przyszłość zawodową wiąże ze swoją pasją. Jak sama przyznaje, najbardziej lubi fotografować portrety, ale w jej pracach znaleźć można też wiele ujęć natury, bo bardzo lubi podróżować, a aparat zawsze bierze ze sobą.

Następnie coś dla ucha – recytacja poezji Aleksandry Grzeli z jej pierwszej publikacji pt. „Lot balonem”. Będzie możliwość zakupu tomików z dedykacją. Aleksandra z zawodu jest nauczycielką najmłodszych. Interesuje się szeroko pojętą sztuką, a szczególnie sztuką dziecka, cyrkiem oraz kulturą rosyjską. W wolnych chwilach czyta, tworzy i jeździ na rowerze. Swe inspiracje czerpie ze świata i rozmów z innymi ludźmi. Marzy o wielkim psie, balkonie z widokiem na czubki drzew oraz locie balonem.

Później będzie można podziwiać „Rysunki ołówkiem” Karoliny Bulicz. Karolina jest uczennicą drugiej klasy o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli. Rysuje od około czterech lat. Początkowo tworzyła portrety. Chciałaby kontynuować naukę w kierunkach plastycznych.

Wieczór uwieńczy koncert Krzysztofa St. Karasińskiego „Wędrowiec”. Krzysztof pochodzi ze Stalowej Woli. Śpiewa i gra na gitarze. Występował m.in. na festiwalach piosenki turystycznej.

Cykl „Noc z Coolturką” ma na celu promocję mało znanych lokalnych twórców. Będzie można nie tylko poobcować z żywą sztuką, ale także porozmawiać z samymi bohaterami wieczoru.

PROGRAM

godz. 20:00 – lewa antresola

„Świat wokół Agaty Bednarz”

wernisaż wystawy prac fotograficznych Agaty Bednarz

godz. 20:30 – sala kameralna

promocja debiutanckiego tomiku „Lot balonem”

spotkanie autorskie z Aleksandrą Grzelą

godz. 21:15 – prawa antresola

„Rysunki ołówkiem”

wernisaż wystawy grafik Karoliny Bulicz

godz. 21:45 – sala kameralna

„Wędrowiec”

koncert Krzysztofa St. Karasińskiego

Miejsce Stalowa Wola