layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Mielec/Chorzelów: XXI Mistrzostwa Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych

Na najbliższy weekend zaplanowano XXI Mistrzostwa Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Wydarzenie, któremu patronuje Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, odbędzie się w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie.

Przez trzy dni w Sali Wystawienniczej oglądać będzie można około 200 ptaków zaprezentowanych przez prawie 20 pasjonatów zrzeszonych w Mieleckim Stowarzyszeniu Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Poza okazami pospolitymi, podczas wystawy zobaczyć będzie można między innymi Kanarki Kolorowe, Gołąbki Ozdobne, Papugi Australii, Papugi Rozelle, Papugi Królewskie, Papugi Barabanda, Papugi Nimfy, Papugi Nierozłączki, i Papugi Żeberka, których hodowla wymaga odpowiedniej infrastruktury oraz specjalistycznej wiedzy.

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia wystawy ptaków egzotycznych, która po raz kolejny odbędzie się w naszej Gminie. To okazja do zobaczenia niezwykłych okazów oraz spotkania się z wyjątkowymi ludźmi którzy poświęcili swoje życie hodowli ptaków. Przekonany jestem, że podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji, Ośrodek Kultury ponownie odwiedzą rodzice z dziećmi, dla których będzie to ciekawa lekcja egzotycznej przyrody – zachęca do zobaczenia wystawy Józef Piątek.

Program mistrzostw

czwartek 4 października

20:00 - 22:00 przyjmowanie i rejestracja ptaków

piątek 5 października

9:00 - 14:00 konkurs ptaków egzotycznych pod nadzorem sędziów Polskiej Federacji Ornitologicznej

sobota 6 października

9:00 - 18:00 wystawa ptaków - wstęp bezpłatny

niedziela 7 października 

9:00 - 18:00 wystawa ptaków - wstęp bezpłatny
14:00 - 14:30 wręczenie pucharów i dyplomów
18:00 - zakończenie wystawy.

Miejsce Chorzelów